SLAVLJE EUROPSKIH DOPRVAKINJA: Dankinje u Zaprešiću nadjačale Hrvatsku

U utorak u Zaprešiću, hrvatska ženska nogometna reprezentacija ugostila je finalista ovogodišnjeg Europskog prvenstva, reprezentaciju Danske.

Hrvatice su snage s Dankinjama odmjerile nakon remija s Ukrajinom i Mađarskom te poraza od Švedske, a susret u Zaprešiću završen je pobjedom doprvakinja Europe 4:0.

Na prvi se pogodak čekalo samo sedam minuta, a postigla ga je Harder vrlo lijepim udarcem s dvadesetak metara. Ista je igračica udvostručila dansku prednost u 27. minuti.

Izabranice Božidara Miletića taj su rezultat držale sve do same završnice, kada je Danska svoju pobjedu učinila još uvjerljivijom.

Prvo je Christiansen pogodila u 89. minuti, da bi se u listu strijelaca duboko u sudačkoj nadoknadi upisala i Bruun, samo dvije minute po svom ulasku u igru.

Hrvatska ženska reprezentacija kvalifikacije nastavlja u travnju iduće godine, domaćim okršajem protiv Ukrajine.

U drugoj utakmici dana u Skupini 4, Švedska je kod kuće pobijedila Mađarsku 5:0, te Danska i Švedska ostaju bodovno poravnate na prve dvije pozicije na tablici. Hrvatska drži treće mjesto s dva osvojena boda.