Sramotno suđenje Zorana Grbića nije pomoglo Borcu: Prvak BiH PAO U POSUŠJU!

Nogometaši Posušja prikazali su hrabru igru i protiv aktualnog prvaka Borca i zasluženo na svom Mokrom Docu upisali prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige. Oni su u sklopu četvrtog kola slavili s 1:0 te tako stigli do prvih bodova.

Posušje je u ovaj susret ušlo s velikom željom dolaska do prvih bodova u novoj sezoni Premijer lige BiH. Ipak, treba reći kako su Posušani pružali dobru igru, ali težak raspored zasigurno je uzrok zašto su u bodovnom zbroju do sada imali “nulu”.

Ni u ovoj utakmici zadatak nije bio nimalo lagan, jer je na Mokri Dolac stigao aktualni prvak Borac, koji je loše otvorio sezonu u Premijer ligi, a ranjen je i od utakmica u Europi.

Prvi su zaprijetili Banjalučani preko Vranješa iz slobodnog udarca u 14. minuti, ali Baćak je bio siguran. Nakon toga Posušje je uzelo loptu u svoj posjed, ali dugo im je trebalo da ozbiljnije ugroze Ćetkovića. Prvi put ozbiljnije su to učinili u 30. minuti. Šutirao je Begić s lijeve strane, ali vratar Borca bio je siguran.

Četiri minute kasnije neugodni Vukoja je prošao u šesnaesterac gostiju s lijeve strane, ali njegov dobar ubačaj otklonila je obrana Borca. Isti igrač u 36. minuti odlično je šutirao iz velike daljine, ali lopta je otišla za malo preko gola. I onda dosta napeta završnica prvog dijela.

Posušje je do prvog gola u sezoni i vodstva stiglo u 41. minuti. Pogodio je Dominik Begić nakon lijepe akcije za veliko slavlje na tribinama Mokrog Doca.

Ipak, radost domaćih nije dugo trajala, a za to se pobrinuo sudac Grbić. U sudačkoj nadoknadi dodijelio je drugi žuti, odnosno crveni karton veznjaku domaćih Tinu Blažu Laušu, što je izazvalo veliku nevjericu i nezadovljstvo među igračima i navijačima domaćih. S vodstvom domaćih završilo je prvo poluvrijeme, a Posušani su do kraja morali igrati s igračem manje.

Posušje je hrabro otvorilo i drugi dio utakmice. U trećoj minuti nastavka ponovno je Begić u prilici koji se sjurio prema šesnaestercu gostiju, ali njegov udarac otišao je pored gola. Gosti nakon toga rade tri promjene u sastavu (u igru ušili Moraitis, Vojnović i Vušurović), s kojima su nastojali doći do preokreta i pozitivnog rezultata.

Kad je izgledalo da će Posušje imati težak zadatak do kraja utakmice s igračem manje zadržati prednost, sudac Grbić pokazao je izravan crveni karton i igraču Borca Đorđu Milivojeviću koji je kao posljednji igrač obrane napravio prekršaj nad Bešlićem. Pa je Posušanima do kraja zadatak bio nešto lakši jer su se brojčano snage na terenu izjednačile.

Borac je nakon toga preuzeo inicijativu i počeo više pritiskati na polovici Posušja, ali bez nekih konkretnih prigoda. U 79. minuti stigao je novi problem za domaće jer se ozlijedio vratar Baćak, a umjesto njega u igru je ušao dosta mlađi Marko Galić. A upravo se ovaj mladi vratar sjajno pokazao pet minuta kasnije kada je odlično obranio udarac grčkog napadača Moraitisa s nekih 15ak metara.

U 88. minuti priliku da u potpunosti riješi pitanje pobjednika imao je Luka Begić, koji je s pet metara nakon proigravanja Blagojevića šutirao preko gola. Nakon toga uslijedio je šlag za kraj. Na sudačkom semaforu pokazano je čak sedam minuta nadoknade. Ipak, Posušani su izdržali, rezultat se nije mijenjao i to je velika pobjeda za Plavo-bijele s Mokrog Doca.

U idućem kolu Posušje ide na gostovanje Tuzla Cityju, dok će Borac u Banjoj Luci dočekati Zrinjski.

HŠK POSUŠJE: Baćak (od 79. Galić), Stipić, Krišto, Barišić, Lučić, Vranjić (od 71. Ilinković), Landeka, Lauš, Vukoja (od 58. L. Begić), Bešlić (od 71. Leko),  D. Begić (od 71. Blagojević)

FK BORAC: Ćetković, Jovanović, Ćorić, Begić (od 60. Vojnović), N. Dujaković (od 73. Molls), Subić, Vranješ, Meleg (od 73. Čavić), Milojević, Zakarić (od 60. Vušurović), Lukić (od 60. Moraitis)