Tottenham “razbio” Reala, Aguero najbolji strijelac u povijesti Manchester Citya!

Nogometaši Tottenhama odigrali su briljantnu utakmicu u sklopu 4. kola Skupine H Lige prvaka i srušili aktualnog europskog prvaka Reala sa 3:1, te se na taj način plasirali u osminu završnice elitnog europskog klupskog natjecanja.

Bila je to utakmica u kojoj je briljirao engleski reprezentativac Dele Alli. On je u 26. minuti postigao vodeći gol nakon proigravanja Trippiera s desne strane, iako je dojam kako je asistent tom prilikom bio u malom zaleđu!

Domaćini su prednost udvostručili u 56. minuti, a ponovno je mrežu “kraljevskog” kluba pogodio Alli, ovaj put nakon što je sjajno “izvozao” Brazilca Casemira. Nakon dvaju postignutih golova Alli je povukao kontru i proigrao Kanea, a ovaj Eriksena koji pogađa za uvjerljivih 3:0. Real je golom Ronalda u 80. minuti uspio samo ublažiti poraz smanjivši na konačnih 3:1. Luka Modrić je odigrao 80 minuta večerašnjeg susreta.

Ovaj poraz za Zidaneovu momčad ipak nije neka prevelika tragedija s obzirom da je Borussia ponovno remizirala s Apoelom, ovaj put u Dortmundu odigravši 1:1, pa Real ima pet bodova više od ovih dvaju suparnika u toj borbi za prvu poziciju, jer je teško za očekivati da će Tottenham sada ispustiti prednost od tri boda koju je stekao pred dva završna dvoboja u skupini. Borussia je inače prva povela protiv Ciparskog prvaka golom Raphaela Guerreira u 29. minuti, ali su gosti u 51. minuti izjednačili zgoditkom Mickaela Potea.

Bila je ovo definitivno engleska večer u Ligi prvaka, jer su i drugi veliki derbi riješili u svoju korist budući da je Manchester City na San Paolu s 4:2 pobijedio Napolija i ostvarivši svoju četvrtu pobjedu ostvario plasman u osminu završnice, ali vrlo blizu tog cilja doveo i momčad Shakhtara.

Napoli je prvi poveo u ovom susretu zgoditkom Lorenza Insignea u 21. minuti, no gosti su u 34. minuti izjednačili kada Nicolas Otamendi na ubačaj Sanea pogađa za 1:1. Sane je u ulozi asistenta i u 49. minuti kada iz kuta pogađa u glavu Johna Stonesa, a ovaj zabija za 1:2. U 62. minuti ponovno je Sane među glavnim ulogama, no ovaj put kao negativac ošto u svom šesnaestercu ruši Albiola, pa njemački arbitar Brych svira penal, a Jorginho pogađa za 2:2.

U 69. minuti trenutak za pamćenje, jer je na sceni Argentinac Sergio Aguero koji pogađa za novo vodstvo guardioline momčadi. Na taj način u svom 264. nastupu za ovu momčad postiže 178. gol i postaje najbolji strijelac u povijesti kluba. Pobjedu Manchester Citya golom za konačnih 4:2 u sudačkom dodatku vremena potvrdio je Raheem Sterling.

Ovakav rezultat iz Napulja na ruku je išao i Shakhtaru koji je pobijedio Feyenoorda u još jednoj utakmici gdje je viđen preokret, jer je prvak Nizozemske poveo golom Nicolaija Joergensena u 12. minuti, no nakon toga Ukrajinci ili bolje rečeno njihovi Brazilci (petorica su ih igrali u navalnom redu) kreću činiti dar-mar i stižu do pobjede 3:1.

Najprije tako Facundo Ferreyra u 14. minuti poravnava na 1:1, a Marlos već u 17. postiže gol za 2:1. Isti igrač svojim drugim pogotkom u 68. minuti potvrđuje pobjedu Shakhtara za konačnih 3:1. “Narančasti” sada imaju devet bodova, dok je Napoli ostao na tri, pa je teško za vjerovati da će tako iskusna momčad poput Shakhtara ispustiti jednu ovakvu priliku za daljnji prolaz.

Porto je u Skupini G svladao Leipziga s 3:1 i također napravio dobar posao preuzevši drugo mjesto u skupini iza Besiktasa koji je ranije danas odigrao neodlučenih 1:1 s Monacom.

Hector Herrera je u 14. minuti doveo Portugalce u vodstvo, no početkom nastavka Timo Werner poravnava za goste na 1:1. Danilo Pereira zgoditkom u 61. minuti vraća prednost na stranu domaćina, a gol za konačnih 3:1 u 90. minuti postiže drugi Pereira, Maximiliano. Besiktas je prvi u Skupini G s 10 bodova, Porto drugi sa 6, Leipzig treći sa 4, a Monaco četvrti sa 2 boda i uistinu minimalnim izgledima za prolazak skupine.