TURNIR MZ: Poznati parovi završnice, Gradac izbjegao Meljakušu

Poznati su svi četvrtfinalisti 16. izdanja malonogometnog turnira mjesnih zajednica, sela, zaselaka i gradskih četvrti općine Posušje, a to su Durmišuša, Marasov brig, Gradac, Gornji Jukići, Meljakuša, Vinjani, Kovači i Landeke, koje su “uskočile” nakon što je s turnira diskvalificirana ekipa Rastovače polje.

U utorak večer jedina nepoznanica bila je u skupini B gdje su se za prvo mjesto borile momčadi Graca i Gornjih Jukića. Gradac je bio u puno boljoj situaciji budući kako je imao bolju gol razliku i trebao je samo izbjeći poraz. Još im je lakše bilo kada ih je u 8. minuti prekrasnim golom u vodstvo doveo Dominik Begić. Gradac je imao inicijativu i nekoliko prilika da privede utakmicu u svoju korist, ali su Jukići na vratima imali odličnog Matu koji je briljirao s obranama. No, kako to inače u nogometu biva, kad ne zabiješ, primiš. Četiri minute prije kraja jedna izgubljena lopta u napadu od strane Graca, brza kontra Jukića i loptu u praznu mrežu dvostrukih osvajača turnira posprema Petar Jukić za 1:1. Do kraja su Jukići mogli u potpunosti preokrenuti rezultat ali kazneni udarac s devet metara Karla Jukića brani Mario Begić za potvrdu prvog mjesta svoje ekipe.

Ranije su utakmicu odigrali Carski Gaj i Rakitno. Publika je mogla vidjeti pregršt golova. Čak deset u mreži Gaja. Završilo je 10:4 za Rakitno.

Durmišuša je i večeras pokazala zašto je jedan od favorita turnira, pao i Čitluk

Prije početka turnira malo tko je mislio kako će utakmica između Durmišuse i Čitluka u posljednjem kolu biti revijalnog karaktera. Ali “narančasti” su već ranije osigurali prvo mjesto, dok su “žuti”, koji su igrali posljedna tri finala, već ranije izgubili sve šanse za prolaz među osam. Ipak, gledali smo jednu dobru utakmicu. Veteran Eugen Galić dvama pogocima i Ivan Žulj jednim donose veliku prednost Durmišuši na odmoru za 3:0. Do kraja utakmice Čitlučani postižu četiri gola. Dva u svoju i dva u protivničku mrežu za konačnih 2:5.

Posljednja utakmica igrana je između ekipa Donjih Jukića i Sutine Rakitno koja također nije ništa odlučivala, ali je bilo uzbudljivo na terenu. Jukići su poveli golovima Kristijana i Ante jukića, da bi se Sutina vratila u igru golovima Marka Zlomislića i Ivana Topića. Pobjedu za prestiž Jukićima donosi svojim drugim golom Ante koji u 29. minuti pogađa za 3:2.

Pred nama je sada sama završnica, eliminacijska faza turnira u kojoj ekipe nemaju pravo na pogrešku. Četvrtfinale je raspoređeno na dva dana po dvije utakmice.