U prijateljskom susretu Široki slavio protiv Posušja

Drugu pripremnu utakmicu NK Široki Brijeg odigrao je ove subote u kampu “Musa-Karačić” protiv federalnog prvoligaša i jesenskog prvaka HŠK Posušje i slavio rezultatom 2:0.

Početak utakmice donio nam je ispipavanje snaga na terenu. Međutim već u 12. minuti susreta Široki Brijeg dolazi u vodstvo golom Ilije Mašića nakon ubačaja Kristijana Medića. Prije toga imali smo par odličnih poteza Josipa Majića, koji je i kasnije pokazao zavidno znanje s kontrolom lopte.

Miškić je u 29. minuti imao vrhunsku obranu nakon izvođenja kornera za HŠK Posušje i odličnog šuta glavom gostujućeg igrača.

Posušje je imalo i dva dalekometna udarca u okvir gola, ali Miškić je bio oprezan i spreman.

Poluvrijeme je završilo minimalnom prednosti domaćih.

U 49. minuti Josip Maganjić radi odličan solo prodor rubom 16 metara, ali odličan udarac brani gostujući vratar. Odbijena lopta dolazi do Bože Vukoje koji pogađa za 2:0.

U 65. minuti Maganjić opet radi sjajan prodor, ali udarac Ikića zaustavlja Baćak.

Široki je imao inicijativu i na kraju zasluženo slavio. I jednim i drugima želimo uspješan nastavak priprema i što bolji proljetni dio sezone.