U razočaravajućem porazu Hrvatske od Poljske Ramljak postigao četiri koša

U još jednoj razočaravajućoj predstavi hrvatska košarkaška reprezentacija poražena je od Poljske sa 79:74 (21:21, 10:15, 23:22, 25:16) u utakmici osmoga kola skupine J europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine, pa je svoje izglede za put u Kinu svela na minimum.

Još jednom smušenom i neprecizno odigranom završnicom, kao što je to bio slučaj i u Osijeku protiv Litve, Hrvatska je doživjela i drugi poraz, iako je u sastavu imala četvoricu NBA igrača, koji su bili najbolji dio momčadi. Bogdanović je završio sa 22 koša i pet asistencija, Dario Šarić je ubacio 17 poena, uz sedam skokova, ali i šest izgubljenih lopti, Ante Žižić je imao 13 koševa i osam skokova, a Zubac i Stipčević su ubacili po osam poena.

Ivan Ramljak za 18 minuta na parketu postigao je četiri koša, dvije asistencije, dva skoka i jednu blokadu, dok je Jakov Mustapić odigrao devet minuta i zabilježio jedan skok.

Poljsku je do pobjede vodio odlični šuter Adam Waczynski koji je ubacio 21 koš gađajući trice 4/6. Adam Hrycaniuk je postigao 14 koševa uz devet skokova, po 12 poena ubacili su Mateusz Ponitka i A. J. Slaughter.

U preostale četiri utakmice naša će reprezentacija biti bez NBA igrača i u takvom sastavu će joj, ovisno i o drugim rezultatima, trebati najmanje tri pobjede kako bi konkurirala za treće mjesto.