Usporena Hrvatska na startu kvalifikacija poražena u Ljubljani

Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Kataru porazom od Slovenije 1:0 u Ljubljani. Strijelac jedinog pogotka u 90 minuta bio je Sandi Lovrić u 15. minuti. Ovo je bio prvi poraz Vatrenih od Slovenije u 10 međusobnih susreta.

Svjetski doprvaci doživjeli su neugodan poraz u Ljubljani, a Slovenija je po prvi puta pobijedila Hrvatsku u desetom međusobnom dvoboju.

Hrvatska je razočarala igrom u Ljubljani, a izabranici Zlatka Dalića su igrali smao u prvih 15 minuta, kada su stvorili jedine dvije prilike za pogodak, ali nisu iskoristili smušenost slovenske obrane. U 15. minuti Slovenija je postigla sretan gol, a taj pogodak je mnogostruko podigao razinu želje i agresivnosti kod Slovenaca, na što Hrvatska nije imala odgovora. Hrvatski napad razbijao se u čvrstu slovensku obranu na čelu sa najskupljim vratarem svijeta Oblakom i sjajnim igračem utakmice, stoperom Mevljom.

U ostalim utakmicama skupine Rusija je slavila kod Malte s 3-1, dok su Cipar i Slovačka odigrali 0-0.

Hrvatska u subotu dočekuje Cipar, a potom u utorak i Maltu. Obje utakmice se igraju na riječkoj Rujevici.