Uvjerljiva pobjeda Hrvatske protiv Japanaca: Horvat predvodio Kauboje

Hrvatska rukometna reprezentacija očekivano je upisala i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Danskoj i Njemačkoj. Kauboji su u drugom kolu skupine B svladali Japan sa sigurnih 35:27.

Izborniku Lini Červaru je ova utakmica poslužila da do kraja izrotira momčad i odmori ključne igrače jer pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Hrvati su u prvom poluvremenu držali prednost od 5-6 golova razlike, a u drugom poluvremenu je ona rasla i na 10 razlike.

Teško je reći je li se igra u obrani Hrvatske popravila jer utakmica protiv Japana nije nikakvo mjerilo. U napadu se vidjelo dosta kreativnosti, ali i individualnih poteza iako je Hrvatska većinu susreta igrala bez dvojice glavnih ‘play-makera’ Duvnjaka i Cindrića.

Na golu smo dobili i drugog vratara jer im je Červar dodijelio po poluvrijeme. U prvom je Šego imao 9 obrana, a u drugom Stevanović

Što se strijelaca tiče, Hrvatsku su predvodili Horvat s 8, Stepančić s 5, Štrlek, Karačić i Mandić s po 4, Bićanić i Duvnjak s po 3, Vranković 2, a po jedan gol su zabili Musa i Šipić. Kod Japanaca je najefikasniji bio Tokuda sa 6 golova.

Igrač utzakmice bio je i najbolji strijelac susreta Zlatko Horvat.

Danas Hrvatsku očekuje teži ispit jer igraju protiv Makedonaca koja također ima dvije pobjede, ali njima je susret s Kaubojima prva ozbiljnije utakmica jer su igrali protiv Japana i Bahreina.

Nakon Makedonije, Hrvate 16. siječnja očekuje nova lagana utakmica protiv Bahreina, a onda 17. siječnja igra se vjerojatno za prvo mjesto skupine protiv Španjolaca.