Velež slavio protiv Posušja

U sklopu 10. kola Premijer lige BiH, Velež je večeras ugostio Posušje u Mostaru.

Rođeni su zabilježili pobjedu s rezultatom 2:0. Već u drugoj minuti, Mlinarić je propustio priliku zbog oklijevanja. Potom je Pršeš pokušao udarcem s oko dvadeset metara, ali je promašio gol. I Oliveira je pokušao, ali također bez uspjeha. U prvoj minuti drugog dijela, Vehabović centrira, a nakon odbijanca od Lučića, Haskić postiže gol za Velež.

U 59. minuti, Halilovićev pokušaj zaustavlja Kolić.

Nakon tri minute bilo je 2:0. Oreč centrira, Kolić reagira, ali lopta sretno dolazi do Džafića koji je smješta u mrežu.

U 72. minuti Posušje smanjuje zaostatak. Oliveira pogrešno ispucava, a Erick dovodi u zapošljava Begića koji je savladao Hadžikića.

Do kraja utakmice gosti nisu izjednačili. Velež je imao priliku za 3:0 u 85. minuti, ali Kolić brani penal Haskiću.

Posušje je imalo šansu za izjednačenje u 89. i 90. minuti. Prvo Hadžikić brani udarac Brkovića, a zatim Boban stvara veliku priliku koju Mahmić blokira.

Nakon poraza u Banja Luci, Velež se vratio na pobjednički put. Nakon ove utakmice, s obzirom na ostale utakmice ovog kola, Velež je drugi s 17 bodova, dok Borac vodi s četiri boda više i utakmicom više. Posušje je na šestom mjestu s 13 bodova.

Sljedeće kolo je nakon pauze za reprezentacije. Velež gostuje kod Tuzla Cityja, dok Posušje dočekuje GOŠK u hercegovačkom derbiju.