Velika pobjeda: Hrvatska u nevjerojatnoj utakmici srušila Grčku u borbi za Rio

Hrvatska košarkaška reprezentacija slavila je sa 66:61 protiv Grčke u polufinalu kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre i još jedna je pobjeda dijeli od plasmana u Rio.

Nevjerojatnu utakmicu, jednu od onih kakve samo Hrvatska može odigrati, gledali smo u Torinu. Nakon 12 minuta izabranici Ace Petrovića imali su 24 poena prednosti, da bi Grci sredinom treće četvrtine uspjeli prvi put povesti.

Nestvarno otvaranje utakmice

Senzacionalnom igrom, uz sedam pogođenih od prvih osam šuteva, Hrvatska je otvorila utakmicu protiv Grka koje je predvodila mlada NBA zvijezda Giannis Antetokounmpo. Roko-Leni Ukić je dijelio asistencije, a Kruno Simon, Miro Bilan i Bojan Bogdanović punili grčki koš.

Već krajem prvog dijela Hrvatska je postala bezidejna u napadu, a Grci su prepolovili prednost. Drugo poluvrijeme Hrvatska je otvorila s tri minute bez poena, pa su se Grci vratili i preokrenuli.

Hrvatska je Grčku slomila krajem treće i početkom četvrte četvrtine kada je suparnika držala skoro sedam minuta bez poena iz igre, a u posljednjim minutama bez problema je sačuvala prednost i izborila veliku pobjedu.

Nezaustavljivi Bogdanović

Bogdanović, najbolji igrač Hrvatske, predvodio je momčad s 20 poena. Dario Šarić dodao je 16 uz osam skokova, a Simon 11 uz osam skokova i tri asistencije. Na drugoj strani je Antetokounmpo imao devet poena i devet skokova, ali i čak šest izgubljenih lopti.

Put do Rija vodi preko Talijana

Hrvatska će u subotu od 21 sat igrati u finalu turnira u Torinu protiv pobjednika večerašnjeg dvoboja Italije i Meksika, a pobjednik će izboriti plasman na Olimpijske igre.

Podsjetimo, Hrvatska je na startu turnira izgubila, ali je odigrala sjajnu utakmicu protiv Italije, koja je čeka i u finalu.