Odličan dvoboj na Camp Nouu donio nam je kako se i očekivalo puno uzbuđenja, borbenosti, a u konačnici i pobjedu Barcelone. S 2:1 slavila je momčad Luisa Enriquea što uzvrat ostavlja potpuno otvorenim.

Tko zna kako bi ovaj susret završio da Felix Brych nije izvukao drugi žuti i isključujući karton za Fernanda Torresa i ostavio Atletico sat vremena s igračem manje. Atletico je do tog trenutka imao vodstvo, vrlo dobro stajao na travnjaku i Barcelona je teško dolazila do onih pravih situacija za pogodak.

Međutim ništa više nije bilo isto kada su gosti ostali s igračem manje. Bili su prisiljeni u nastavku susreta na žestoku obranu, Barcelona je nevjerojatnim pritiskom jednostavno naznačavala da će doći do pogotka i preokrenuti susret. To se na kraju i dogodilo, a gostima je presudio Luiz Suarez koji do tog pogotka za poravnanje nije odigrao baš ništa.

Bayern je na domaćem terenu svladao Benficu s minimalnih 1:0. Večeras neuvjerljivi Bayern je jedini pogodak na utakmici zabio u drugoj minuti susret.

Suprotno od očekivanja, utakmica na Allianz Areni nije ponudila previše uzbuđenja. Bayern je dvoboj otvorio ranim pogotkom, no Benfica je jako dobro stajala na terenu, posebno u defenzivi, a u nastavku utakmice je imala dvije jako dobre prigode za postizanje pogotka.

Bavarci su poveli nakon nešto više od 100 sekundi igre kada je Arturo Vidal zabio glavom na asistenciju Bernata Velasca za završetak lijepe akcije domaćina. Bayern je u prvom dijelu držao 62 posto vremena loptu u svojim nogama i još je nekoliko puta opasno zaprijetio preko Franca Riberyja i Vidala.