ZLATNI VIKEND ZA POSUŠKE POSKOKE

Članovi taekwondo kluba Poskok iz Posušja ovaj vikend nastupili su na dva međunarodna turnira na kojima su osvojili ukupno 15 medalja, od kojih je 6 zlatnih, 3 srebrne i 6 brončanih.

Na međunarodnom taekwondo turniru u Omišu okupilo se 240 natjecatelja iz Hrvatske, BiH i Češke a posuški klub predstavljalo je 20 članova u sportskoj borbi koji su osvojili 14 medalja.

NASTUP:

1. Anamarija Miličević KŽA-51 (1 pobjeda)

2.Marko Bakula MKM-30 (1 pobjeda)

3.Filipa Bakula KMB-41

4.Petra Lončar MKŽ+51

5.Andrija Jakovljević MKM-33

6.Lucija Ćorić MKŽ-36

Šimun Topić, Marko Šarić i David Milićević proglašeni su najboljim borcima turnira u svom uzrastu te su za to dobili pehar kao priznanje. Pehare za ekipne uspjehe klub je dobio i u konkurenciji kadeta B gdje je zauzeo prvo mjesto kao i u uzrastu juniora, dok je u uzrastu kadeta A dobio pehar za treće mjesto.

Na ovom turniru poskoke su vodili trenerica Mihaela Senjak, te treneri Karlo Galić i Petar Boban, uz neizostavnu pratnju i podršku roditelja.

Posuški poskoci nastupili su i u Sarajevu na međunarodnom turniru Ilidža open 2023. Na ovom natjecanju se okupilo više od 500 natjecatelja iz Crne Gore i BiH a posuški klub je predstavljala Jelena Penava u disciplini Forme, gdje se u jakoj konkurenciji izborila za srebrnu medalju. Bolja od nje je jedino bila Marija Sabljić iz taekwonda kluba Poskok Kočerin koja je i ovaj put bila za nijansu bolja.

Jelena je išla u pratnji trenerice Lucije Bašić zajedno sa ekipom taekwondo kluba Poskok Kočerin iz Širokog Brijega.

Čestitke posuškim natjecateljima i trenerima na postignutim rezultatima, ostvarenim uspjesim i osvojenim peharima i medaljama.