Zrinjski rutinski protiv Posušja do još jednog naslova

Nogometaši Zrinjskog slavili su danas u Posušju rezultatom 2:0 i tako i matematički osigurali titulu prvaka Bosne i Hercegovine četiri kola prije kraja.

Do pobjede su došli i više nego zasluženo, protiv bezvoljne i bezidejne ekipe Posušja koja je danas pristupom bila daleko ispod nivoa igranja za ostanak u ligi.

U prvom poluvremenu nije bilo prilika vrijednih spomena. Igralo se uglavnom na sredini terena, no u nastavku su Mostarci ipak pokazali zašto su aktualni prvaci.

Ni ova utakmica nije mogla proći, a da Bilbija ne postigne gol. On je iskoristio veliko poigravanje golmana Kukića kojem krade loptu, te je šalje u praznu mrežu za vodstvo gostiju.

Malo kasnije sjajni napadač Plemića postiže još jedan gol, ovaj put sa bijele točke u 73. minuti. To je bio njegov 24. ovosezonski pogodak.

Do kraja nije bilo promjena i Zrinjski je tako stigao do trijumfa koji im je osigurao drugu vezanu i osmu titulu ukupno od kako se igra zajednička Premijer liga BiH.

Posušju je ostala grčevita borba za ostanak u ligi, a sljedeće gostovanje je kod Širokog Brijega, koji u posljednje vrijeme također ima velikih problema u igru i izmiče mu mjesto u Europi.