Zrinjski slavio protiv Širokog na Pecari i osvojio Kup Herceg Bosne

Košarkaši Zrinjskog osvojili su Kup Herceg Bosne pobijedivši 81:71 na Pecari košarkaše Širokog. Najefikasniji igrač utakmice bio je Marko Ramljak.

Širokom je pripala prva četvrtina uz rezultat 27:22. Širokobriježani su uz dobar šut izvana postigli i nekoliko laganih poena iz brze tranzicije, pa su u određenim trenucima znali otići i na 7 razlike, ali Mostarci bi se vraćali preko šuta za tri poena, prenosi jabuka.tv

Drugu četvrtinu su nešto bolje odigrali Plemići pa su smanjili prednost Širokobriježana, a pred sami kraj druge četvrtine su prešli i u vodstvo kod rezultata 39:37. Na kraju je ova četvrtina pripala Mostarcima koji su postigli u njoj 19, a primili 14 koševa, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 41:41.

Zrinjski otvara puno bolje drugo poluvrijeme, pa se nakon nekoliko tehničkih pogrešaka u napadu domaćih, Mostarci odvajaju na 6 razlike na početku treće četvrtine. Široki se u nekoliko navrata približio, ali je Zrinjski održavao stečenu prednost, i ovu četvrtinu dobio čak 10 razlike, pa je četvrta četvrtina započela rezultatom 65:55 za goste. Povećanju prednosti Zrinjskog prethodilo je i nekolikodiskutabilnih sudačkih odluka, ali one nisu bile odlučujuće za konačan rezultat.

Tricama Marka Ramljaka Zrinjski održava i povećava svoju prednost na početku četvrte četvrtine. Bezidejan i spor napad Širokog je također pomogao povećanju prednosti Zrinjskog, a ako se tome pridoda velik broj tehničkih pogrešaka Širokobriježana, onda nije čudno zašto je pobjeda za domaćina u ovom susretu bila sve teži zadatak kako se susret bližio kraju.

Kao konačan rezultat ispostavio se 81:71 za goste iz Mostara, pa je tako Zrinjskom pripao trofej Kupa Herceg Bosne, a Mostarci su na ovaj način izborili i sudjelovanje na završnici Kupa BiH “Mirze Delibašića”.

HKK ŠIROKI: Lončar (2), Filipović (14), Planinić, Čolak, Zubac (12), Kraljević (4), Šušak, Karačić (6), M. Drežnjak (15), D. Drežnjak (14), Batinić (4), Damjanović; Trener: Danijel Jusup

HKK ZRINJSKI: Šutalo, Lužajić (11), Pajić, Sokolović (12), Golemac, Zlomislić, Todorović (18), Miličević (18), Ljujić (2), Milinović, Perković, M. Ramljak (20); Trener: Hrvoje Vlašić