Zrinjski ”tricom” ispratio Luksemburžane iz Mostara

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Differdange 3:0 u susretu 1. pretkola Europske lige igranom u četvrtak navečer u Mostaru čime su izborili plasman u 2. pretkolo.

Plemići su otpor Luksemburžana slomili u 37. minuti. Ognjen Todorović dodao je loptu do Anesa Mašića koji uz malo sreće i nespretnosti gostujućeg stopera dolazi do lopte te je vraća za Nemanju Bilbiju koji s oko 12 metara pogađa mrežu Differdangea.

Bio je ovo Bilbijin prvi ovosezonski pogodak u službenim utakmicama.

Mostarci su udvostručili vodstvo u 41. minuti nakon katastrofalne pogreške gostujuće obrane. Kapetan Franzoni je pogriješio s povratnom loptom vrataru, a presjekao je Miloš Filipović koji je s lakoćom lobovao vratara te se s ovim rezultatom otišlo na odmor.

U drugom dijelu susreta Zrinjski je nastavio s dominacijom i imao nekoliko izglednijih prilika dok su gosti bezuspješno pokušavali doći do pogotka iz prekida i kontre.

Točku na ”i” u 80. minuti postavio je napadač Josip Ivančić koji će po dobrome pamtiti svoj debi u dresu s lentom. Ubačaj iz kornera izveo je 18-godišnji Ivan Bašić, kojemu je ovo bila prva europska utakmica u seniorskoj momčadi, a Ivančić je nadvisio sve braniče i glavom pogodio za 3:0. Zanimljivo, oba spomenuta igrača u igru su ušla nekoliko minuta prije pogotka.

Drugi bosanskohercegovački predstavnik Borac je ranije tijekom dana u Banja Luci pobijedio crnogorsku Sutjesku s 1:0 te se plasirao u 2. pretkolo Europske lige.

Ždrijeb parova 2. pretkola na rasporedu je 31. kolovoza.

• Zrinjski: Brkić, Tičinović, Jakovljević, Barbarić, Stojkić, Trebotić, Enin, Filipović, Bilbija, Todorović, Mašić.
  • Differdange: Straus, Franzoni, Brusco, De Taddeo, Lempereur, Pereira, Balde, Gulluni, Joachim, Buch, Goncalo Almeida.