ŽUTI LAKO DO NOVIH BODOVA: Na domaćem parketu bolji od Širokog II

Košarkaši Posušja su izgleda malo podcijenili mladu momčad HKK Širokog i nešto sporije ušli u utakmicu pa su gosti imali rezultatski priključak prvih 15 minuta.

Nakon toga se Posušje budi i timskom igrom stvara razliku. Drugo poluvrijeme “žuti” igraju jako dobro i u obrani i u napadu i uz pregršt atraktivnih poteza dolaze do visoke pobjede konačnim rezultatom 81:58. Cijela momčad je odigrala odlično, a najviše su se istakli Ante Čutura koji je postigao 17 poena (šut iz igre 6/6, trice (3/3), Ante Ramljak je također zabio 17 koševa, a odličnu “all-round” partiju je imao Ante Begić koji je susret završio sa 9 poena, 11 skokova, 5 asistencija i 6 ukradenih lopti. Kod gostiju najbolji je bio Josip Čović sa 12 koševa i 8 skokova.

Nakon sedam odigranih kola na prvom mjestu lige KS Herceg-Bosne je KK Posušje sa 6 pobjeda i 1 porazom, a na drugom mjestu je HKK Brotnjo sa istim omjerom. Upravo te dvije prvoplasirane ekipe će odigrati derbi 8 kola iduće nedjelje u Čitluku.