Adeyemi golčinom donio pobjedu Borussiji, Benfica slavila u Belgiji

Nogometaši Borussije iz Dortmunda došli su do minimalne 1:0 pobjede nad Chelseajem u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. U drugom susretu večeri, Benfica je slavila na gostovanju kod Club Bruggea.

Borussia i Chelsea su odigrali zanimljivu i žustru utakmicu, a presudio je pogodak Karima Adeyemija u 63. minuti. I “Bluesi” su mogli do gola, imali su niz odličnih prilika, ali je Gregor Kobel branio sjajno.

Za Borussiju je to bila sedma uzastopna pobjeda u svim natjecanjima ove godine, koliko je Chelsea dobio u posljednja četiri mjeseca.

U drugom susretu večeri snage su odmjerili Club Brugge i Benfica, a portugalski sastav je gostujućom 2-0 pobjedom napravio veliki korak prema četvrtfinalu.

Strijelci za Benficu bili su Joao Mario iz kaznenog udarca u 51. minuti, te David Neres u 88. minuti.