AO: Donna Vekić uvjerljivom pobjedom u treće kolo, Karlović ispao

Donna Vekić po prvi se puta u svojoj karijeri plasirala u treće kolo Australian Opena i to uvjerljivom partijom i pobjedom 6:4 i 6:2 nad Francuskinjom Alize Cornet.

Hrvatska tenisačica nastavlja tako s dobrim nastupima u Australiji.

Ovo je bila uvjerljiva pobjeda u kojoj Donna Vekić nije ostavila prostora za povratak Alize Cornet, iako je u dva navrata gubila svoj početni servis.

Karlović bez novog iznenađenja

U meču drugog kola Australian Opena između Ive Karlovića i Francuza Gaela Monfilsa, francuski tenisač ubilježio je pobjedu s 3-1 u setovima.

Prvi set dobio je “Div sa Šalate” s 6:4, drugi je tijesno pripao Francuzu- 7:6. Treći i četvrti set dobio je Monfils sa 6:4 i 7:5.

Karlović, koji je 124. na ATP ljestvici, pružio je solidan otpor Monfilsu. Odmah na početku prvog seta uzeo mu je servis i tu je prednost zadržao do kraja. U drugom setu igra je također bila izjednačena, a Monfils ga dobiva tek nakon tie breaka.

trećem i četvrtom setu, Francuzu je bilo dovoljno da uzme samo jednom servis hrvatskom tenisaču.

Hrvatski je tenisač servirao 17 aseva, a Francuz pet. Obojica su napravila po sedam dvostrukih grešaka, no meč su odlučile neprisiljene greške kojih je Karlović do kraja sakupio čak 73, a Monfils samo 14.

Ovo je bio šesti međusobni susret između Karlovića i Monfilsa i peta pobjeda francuskog tenisača.