ATLETICO SRUŠIO PRVAKA EUROPE, HALAND PARIŽANE

Borussia Dortmund pobijedila je kod kuće PSG 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka zahvaljujući golovima čudesnog Erlinga Halanda.

Nakon što je poluvrijeme završllo bez golova Haland njemačku momčad dovodi u vodstvo u 69. minuti. Šest minuta kasnije odlična akcija Mbapea koji asistira za Neymara za poravnanje.

Izjednačenje je trajalo samo tri minute. Nevjerojatni Haland odgovara na fenomenalan način u 78. minuti. Primio je loptu na lijevoj strani kaznenog prostora i potegnuo ljevicom za jedan od najljepših golova sezone i veliku pobjedu Borussije.

Vrsaljko i Atletico srušli prvaka Europe

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka Atletico je u Madridu golom Saula iz 4. minute s 1:0 pobijedio aktualnog prvaka Europe Liverpoola.

Liverpool je uoči utakmice bio veliki favorit. Redsi igraju nevjerojatno, u Premiershipu gaze sve pred sobom i nakon 30 godina napokon će uzeti naslov prvaka Engleske.

S druge strane Atletico kašljuca u La Ligi. U Primeri su četvrti iza Getafea, velikih 13 bodova udaljeni od vodećeg Real Madrida. Ipak, momčadi koje vodi Cholo Simeone nikad se ne smije unaprijed otpisati. Možda nisu o najboljoj formi, možda i nemaju najkvalitetniju momčad, ali karaktera, hrabrosti i motiva im nikad ne nedostaje.

To su pokazali i večeras. Liverpool je imao preko 75 posto posjeda lopte, ali do gola nisu znali kako doći. Štoviše, nisu imali ni neke velike prilike, a Atletico je igrao mudro. Strpljivo, čvrsto, pametno. Znao je što želi i kako doći do toga.