AUSTRIJA SLAVI: Hrvatska pala bez ispaljenog metka

Teška večer za hrvatsku nogometnu reprezentaciju. Na otvaranju Lige nacija, u dvoboju 1. kola 1. skupine, Austrija je slavila 3:0 (1:0) na Gradskom vrtu u Osijeku.

Austrijanci su do velike pobjede došli golovima Marka Arnautovića (41), Michaela Gregoritscha (54) i Marcela Sabitzera (57).

Hrvatska je imala previše neraspoloženih i potrošenih igrača u sastavu, što su Austrijanci znalački iskoristili, poveli golom Arnautovića u 41. minuti, a potom u prvih 15 minuta drugoga dijela deklasirali Vatrene s još dva gola.

Francuska je u drugoj utakmici skupine u Parizu izgubila od Danske 1:2.

Za tri dana hrvatska reprezentacija na Poljudu će ugostiti Francusku, a potom slijede dva gostovanja, 10. lipnja u Danskoj te 13. lipnja novi ogled protiv Tricolora, ovaj put u Parizu, čime će završiti lipanjski mini-ciklus u Ligi nacija.