Bayern i Barcelona izbrili četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Bayerna izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala u Munchenu nakon produžetka pobijedili Juventus 4-2.

Utakmica je u regularnom dijelu završili 2-2 baš kao i prvi dvoboj u Torinu. Europski doprvak je vodio 2-0 golovima Paula Pogbe (6) i Juana Cuardada (28), no Bavarci su u posljednjih 15 minuta uspjeli izjednačiti i izboriti produžetak. Robert Lewandowski je u 74. minuti smanjio, a izjednačio je Thomas Muller golom u prvoj minuti sudačke nadoknade. Bayern je okrenuo rezultat golom Thiaga Alcantare u 108. minuti, a sve dvojbe oko prolaza u četvrtfinale riješio je Kingsley Coman dvije minute kasnije.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić zbog problema s preponom nije započeo utakmicu od prve minute, no u igru je ušao u 72. minuti.

Premda je bio blizu Juve niti ovoga puta nije uspio poraziti njemačkog velikana. Posljednji put Juventus je protiv Bayerna slavio prije 11 godina, a u Munchenu čeka pobjedu od 2004. godine.

Nogometaši Barcelone ušli su u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su i u uzvratu na Nou Campu pobijedili Arsenal s 3-1. U prvom dvoboju u Londonu europski prvak je slavio s 2-0.

Pogotke su za Barcelonu upisali Neymar (18), Luis Suarez (65) i Leo Messi (88), dok je strijelac za Arsenal bio Mohamed Elneny (51). Hrvatski reprezentativac u dresu Barcelone Ivan Rakitić igrao je do 76. minute. Barcelona je nastavila niz od 38 uzastopnih utakmica bez poraza u svim natjecanjima, od čega su upisali 32 pobjede, dok je Arsenal na Nou Campu pokazao daleko bolju igru nego u prvoj utakmici u Londonu.