Bljesak sjajnog Benzeme uništio snove Atletico Madrida, Real u finalu Lige prvaka

Nogometaši Atletico Madrida uraganskim su ulaskom u uzvratni susret polufinala Lige prvaka ozbiljno poljuljali samopouzdanje Reala, došli su do 2:0, a onda ih je sjajan potez Karima Benzeme dotukao, čudo se nije dogodilo, Real Madrid igrat će s Juventusom u finalu Lige prvaka…

Mirisalo je na novu senzaciju. Diego Simeone na travnjak Vicente Calderona poslao je 11 vojnika spremnih na čudo protiv Real Madrida, iako je Kraljevski klub imao visokih 3:0 iz prve utakmice. No ulog je finale Lige prvaka, nikad nije gotovo, nikad nije kasno, pogotovo kada su u pitanju Atleticovi ratnici.

Uraganski je Atletico ušao u utakmicu uz silnu podršku s tribina, Atleti su u samo 15 minuta bacili Real na konopce, čudo se više nije činilo toliko čudnim, Atletico je došao na samo gol zaostatka, 75 minuta puno je vremena. No presudio je trenutak nepažnje domaćih braniča, bljesak Karima Benzeme i tračak nade ugasio je Isco, čudo se nije dogodilo.

A krenulo je sjajno za domaće. U petoj minuti najavio je Koke što se sprema Atleticu, ali je i Navas dao naslutiti u kakvom je raspoloženju. S desne je strane odlično ubacio Carrasco, Koke s peterca iz teške situacije gađa prvi kut, sjajno brani Navas. Uzvratio je Casemiro s druge strane, odlično je tukao glavom, ali Jan Oblak bio je također na visini zadatka.
U 12. minuti Atletico dobiva što je tražio, korner je s desne strane izveo Koke, na petercu najviše skače Saul Niguez i glavom dovodi Atlete u vodstvo. Samo tri minute kasnije tlo je propadalo pod gostujućim igračima, Varane ruši Torresa, a Griezmann iz jedanaesterca zabija za 2:0. Pročitao je njegovu namjeru Navas, imao ruku na lopti, koja ipak ulazi u mrežu.
Nervoza je bila vidljiva u gostujućim redovima, tek je Modrić smireno povezivao Realove redove. Hrvatski je veznjak odigrao fenomenalnu utakmicu, uspješnim je driblinzima skrivao loptu od Atleticovih igrača, srušivši pritom dosadašnji najbolji učinak u dresu Reala. I onda je iz ničega zabio Real i utakmica je bila gotova.

Igrala se 42. minuta, Ronaldo izvodi brzi aut na lijevoj strani i proigrava Benzemu. Francuz je u naizgled bezizlaznoj situaciji, ispred njega trojica domaćih nogometaša, lijevo od njega gol-aut. No snalažljivi Benzema jednim potezom prelazi svu trojicu, ulazi u šesnaesterac i vraća povratnu loptu na usamljenog Kroosa čiji udarac brani Oblak, no ni on nije mogao ništa kad se lopta odbila do Isca, koji lagano poentira i donosi finale Kraljevskom klubu. Prvi put je Isco zabio u Ligi prvaka nakon veljače 2014. godine.

Za još tri gola nije bilo snage kod igrača Diega Simeonea, štoviše, do kraja susreta više nije postignut nijedan gol, iako prilika nije nedostajalo.

Najbliže su novom pogotku bili domaći u 66. minuti kada je Carrasco oteo loptu Danilu, lijepo gađao desni kut, ali brani mu Navas. Odbijanac je stigao do Gameira čiji udarac glavom ponovno brani sjajni Navas. Real je uspio i zatresti mrežu, ali pogodak opravdano nije priznat zbog zaleđa. Korner su gosti izveli na Modrića koji s 20-ak metara iz voleja gađa lijevi kut, na putu je Ronaldo pokušao pogoditi loptu, nije je dirao i ušla je u mrežu, no linijski je sudac opravdano procijenio da je Portugalac utjecao na igru, a bio je u nedozvoljenoj poziciji.

Da je ovako igrao u prvoj utakmici Atletico bi možda i imao šanse za prolaz u finale Lige prvaka, ovako se mora priznati da je Real posve zasluženo došao na korak do obrane naslova najbolje momčadi Europe.