BUDIMIR: Dobili bi utakmicu 11 na 11 KARAČIĆ: Realan rezultat

Široki i Posušje su odigrali neriješeno 1:1 u susjedskom derbiju igranom u nedjelju poslijepodne na čitlučkim Barama.

Donosimo izjave trenera:

• Prvo poluvrijeme smo djelovali jako dobro na terenu. Na odmor smo trebali otići s većom prednosti. Na našu nesreću nismo realizirali te stopostotne prilike. Sigurno kako nas je poremetio i rani izlazak Erica, gdje smo izgubili jednu stabilnost i distribuciju lopte u sredini terena. U drugom dijelu vjerovali smo da možemo ponoviti igru iz prvog poluvremena, međutim nismo se mogli stabilizirati, povezati igru, imati taj pas… Široki je uspio iz jedne poluprilike izjednačiti i na kraju moramo reći da je realan rezultat, kazao je strateg Posušja Branko Karačić
  • Dobro smo ušli u utakmicu. U prvih 15 minuta imali smo dvije prilike u kojima je njihov vratar dobro reagirao. Nakon toga je Posušje preuzelo kontrolu i zabili su taj gol iz slobodnog udarca. Moram vidjeti što je točno tu bilo. Uglavnom, nismo se snašli, igrali smo i protiv vjetra i tada je Posušje bilo bolje. U nastavku smo se ušli odlučnije, vjerovali smo kako možemo okrenuti utakmicu. Napravili smo sitne taktičke promjene, zabili gol i mislim kako smo u uvodnih 20 minuta drugog poluvremena, odnosno do crvenog kartona bili bolji suparnik na terenu. Nažalost, nakon toga se dogodila jedna nesmotrenost, glupost našeg igrača i nije bilo lako igrati 25 minuta s igračem manje i tražiti pobjedu. Morali smo se povući i praktično braniti taj neriješen rezultat. Mislim da je bilo 11 na 11 da bi dobili utakmicu, rekao je trener Širokog Brijega Marijan Budimir u obraćanju novinarima.