Čile nakon jedanaesteraca pobijedio Hrvatsku i prošao u finale China Cupa

Hrvatska nogometna reprezentacija ispala je u polufinalu China Cupa koji se igra u Nanningu. Iako je nakon 90 minuta utakmice protiv Čilea bilo 1:1, naši su ispali nakon izvođenja jedanaesteraca.

Čačić je na raspolaganju imao uglavnom igrače iz HNL-a koji nikada nisu igrali zajedno, a odradili su svega dva treninga, dok je Čile bio s nekoliko standardnih igrača i za ovo natjecanje je imao višednevne pripreme, pa nemamo pravo biti nezadovoljni. Ipak, treba pošteno priznati da je Čile bio bolji tijekom 90 minuta utakmice, imao je puno zrelije prilike, ali nas je s nekoliko fenomenalnih reakcija spasio Dinamov vratar Dominik Livaković.

Momčad koja je favorit za osvajanje ovog turnira povela je u 18. minuti. Eduardo Vargas sjajno je prošao kroz našu obranu, dao na stranu za Pinaresa koji u debiju zabija za vodstvo svoje reprezentacije. Nakon toga malo je dominirala i Hrvatska, a najbolju priliku imali smo u 44. minuti. Perošević je uspio prebaciti loptu poslije kornera do Filipovića, ali stoper Intera glavom je pucao pored gola.

U nastavku susreta Čileanci su krenuli još žešće, nizale su se prilike, ali Vargas i društvo nikako nisu uspjeli svladati raspoloženog Livakovića. I kad se samo čekalo da prelome susret, naši su u 76. odigrali odličnu akciju i izjednačili. Tudor je ubacio s desne strane, a Andrijašević sjajnim udarcem zabio za 1:1.

Tako je i završilo pa se išlo u raspucavanje, a dok su svi Čileanci zabili, kod nas su neuspješni bili Domagoj Antolić i Mirko Marić.

Hrvatsku sad očekuje utakmica za treće mjesto protiv Kine, dok će Čile u nedjelju igrati u finalu protiv Islanda.