Čilić u četvrtfinalu Wimbledona!

Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale najpoznatijeg svjetskog teniskog turnira Wimbledona. Čilić je u osmini finala slavio protiv Amerikanca Denisa Kudle sa 6:4, 4:6, 6:3 i 7:5 nakon dva sata i 43 minute igre.

Čilić je do pobjede protiv 105. igrača svijeta, koji prije ovog Wimbledona nikada nije prošao dalje od drugog kola na nekom Grand Slam turniru stigao mnogo teže od očekivanoga, a iako je stigao među osam najboljih zasigurno ne može biti zadovoljan svojom igrom.

Čilić teško dobio prvi set

Najbolji hrvatski tenisač, koji je u Wimbledonu postavljenog za devetog nositelja, dosta se mučio protiv Kudle. Amerikanac je izborio tri break lopte, ali se Čilić uspio spasiti, a zatim kod vodstvo od 5:4 uspio je iskoristiti svoju četvrtu priliku za obrat te je dobio prvi set nakon 41 minute.

Čilić je u prvom setu imao samo 53% prvog servisa te je više griješio i manje zabijao od Kudle, ali je ipak uspio osvojiti prvu dionicu igre.

Kudla uspio izjednačiti

Amerikanac je i u drugom setu radio velike probleme Čiliću. Čilić je smanjio broj neprisljenih pogrešaka, ali nijednom nije uspio ugroziti servis Kudli. S druge strane Kudla je iskoristio prvu priliku za obrat, a zatim mirno do kraja seta sačuvao svoju prednost za 6:4 i 1-1 u setovima.

Čilić napokon proigrao

Treći je set bio izjednačen do rezultata 3:3, a tada je uslijedilo najbolje razdoblje Čilićeve igre u meču protiv Kudle. Čilić je osvojio pet uzastopnih gemova, riješio treći set u svoju korist sa 6:3.

Ponovno mučenje u četvrtom setu

Nakon što je poveo s 2:0 u četvrtom setu, uslijedio je novi pad. Kudla je uspio vratiti break i izjednačiti na 2:2, a kod svojeg vodstva od 3:2 imao je i tri prilike za četvrti gem u nizu. Srećom, kod tih break lopti Čilića je služio prvi servis, pogodio je as i dva servis-winnera, te se izvukao iz neugodne situacije.

U četvrtom setu gotovo u svakom gemu igrač na prijemu je imao priliku za break, no jedini put se to dogodilo kod rezultata 5:5 kada je Čilić napokon slomio otpor Kudle te potom bez izgubljenog poena na servisu priveo dvoboj kraju.

Čilić ponovio prošlogodišnji uspjeh

Prolaskom u četvrtfinale Čilić je ponovio rezultat iz Wimbledona od prije godinu dana kada je u toj fazi turnira izgubio od kasnijeg pobjednika, Srbina Novaka Đokovića. Ove godine Čilić će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja između Đokovića i Južnoafrikanca Kevina Andersona.

Nažalost, četvrtfinale nije uspio izboriti i Ivo Karlović, koji je u osmini finala izgubio od trećeg tenisača svijeta Britanca Andyja Murraya sa 7:6 (7), 6:4, 5:7 i 6:4.