City preokretom svladao Zvezdu, Laziju bod donio vratar

Utakmice prvog dana Lige prvaka ove sezone završene su pobjedama Feyenoorda, Lazija, PSG-a, Manchester Cityja, Barcelone i Porta.

Pobjedom u skupinu E krenuo je Feyenoord. Nizozemski prvak bio je bolji od škotskog Celtica 2:0, koji je u drugom poluvremenu zaradio dva crvena kartona. Luka Ivanušec za Feyenoord je igrao do 87. minute, kada je na nosilima iznesen terena zbog ozljede čija težina još nije poznata.

Pravo čudo dogodilo se u Rimu, gdje je bod Laziju protiv Atletica u 95. minuti donio vratar Ivan Provedel. Ivo Grbić bio je na klupi španjolskog sastava. Toma Bašić kod Lazija nije bio ni u zapisniku.

Na čelo najjače skupine ovosezonske Lige prvaka zasjeo je Paris Saint-Germain pobjedom nad Borussijom Dortmund od 2:0. U ranijem su terminu Milan i Newcastle na San Siru odigrali 0:0.

Crvena Zvezda šokirala je Manchester City golom pred kraj prvog poluvremena, ali nije dugo trebalo Cityju da preokrene rezultat u drugom dijelu i spriječi senzaciju. Joško Gvardiol nije ulazio u igru, dok Matea Kovačića nije bilo zbog ozljede. U ranijem terminu u ovoj grupi Leipzig je na gostovanju dobio Young Boyse 3:1.

Fantastično je u Ligu prvaka krenula Barcelona, postigavši čak pet pogodaka belgijskom prvaku Antwerpu. Golijadu smo gledali i u Hamburgu, gdje su igrali Šahtar i Porto, a sva četiri gola pala su u prvih pola sata. Prednost od 3:1 Porto je uspio sačuvati do kraja utakmice, prenosi Index.