ČUDO U RIMU: Roma razbila i izbacila Barcelonu!

Kakav uzvrat u Rimu! Otpisana Roma napravila je čudo i izbacila je Barcelonu svladavši je s dovoljnom razlikom na svom travnjaku i tako je kreirala jedno od najvećih iznenađenja ovosezonske Lige prvaka! Tragičari iz prvog susreta De Rossi i Manolas ovaj put bili su junaci!

Malo tko osim Rimljana je vjerovao da Roma može okrenuti ogromnih 4:1 iz Barcelone. Vjerovali su i uspjeli, pokazali su kako se srcem i fanatičnom borbenošću može dostići i takav zaostatak i to protiv momčadi kakva je Barcelona. Barcelonu jedino tako i možete pobijediti, igrati bez kalkulacija, čvrsto i hrabro jer svaki drugačiji pristup osuđen je na propast.

Barcelona protiv takve Rome nije mogla razviti svoju igru, umrtviti protivnika i onda ga dotući. Rimljani su konstantno radili pritisak i Barcelona je tek kada je voda došla do ušiju izgledala opasno. Međutim i to je bilo stihijski, više što su se Rimljani povukli pomalo u nevjerici da su oni u takvoj prednosti.

Liverpool slavio i u Manchesteru

Liverpool je i u drugoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka pobijedio Manchester City i s ukupnih 5:1 prošao u polufinale.

Pobjedom 2:1 u Manchesteru Redsi su srušili europski rekord najvećeg rivala Manchester Uniteda, a nove klupske rekorde postavila su čak dvojica Kloppovih igrača.

Liverpoolu je nedostajao samo jedan gol do Unitedovog rekorda od 32 pogotka u jednoj sezoni Lige prvaka, a s dva su stigli do ukupno 33 ove sezone u Europi. Niti jedna engleska momčad nije zabila više u jednoj sezoni elitnog natjecanja.

Dvojica najboljih igrača Redsa igrala su svoju igru. Mohamed Salah zabio je u 56. minuti za izjednačenje na 1:1 i osmim pogotkom postao igrač Liverpoola s najviše golova u jednoj sezoni Lige prvaka. Dvadeset minuta kasnije Salahov novi rekord izjednačio je Brazilac Firmino svojim 8. pogotkom sezone u istom natjecanju.