Select Page

DANI KRUHA: Organizatori poručuju – “Dobro nam došli, dragi gosti!”

DANI KRUHA: Organizatori poručuju – “Dobro nam došli, dragi gosti!”

“U zemlju kamena, vode, cvrčka, drače, smokve, meda, masline, pršuta i pastrve, žilavke i blatine, janjetine, pure i uštipka pšeničnoga i ljudi velikoga srca, HEREGOVINU – kolijevku pjesme, gange, tarabana i truse, a ljudi u vjeri odgajani, po gostoprimstvu poznati veselo će te primiti, žuljevitom rukom stisnuti tvoj dlan i poželjet ćeš opet doći i biti dragi gost ovih vrijednih i ponosnih ljudi koji radu i poštenju pokoljenja svoja uče.”

Dašak tradicije u našu školu će unijeti i neizostavni folkloraši svojom točkom “Splet izvornih plesova Hercegovine, ganga, gusle i linđo” u izvedbi naših učenika (KUD fra Petar Bakula Posušje i HŠKD Rakitno), a sve pod voditeljskom palicom Josipa Begića i Davida Bakule.

Folkloraši koji sudjeluju: Tomislav Romić, Sandra Tokić, Monika Vukoja, Matea Zlomislić, Martina Bonić, Gabrijela Pavković, Antonijo Zlomislić, Marija Zlomislić, Ivana Oreč, Ivana Miličević, Ivana Sabljo, Dario Mihalj, Ivona Petrović, David Bakula, Petra Rezo, Tihana Markota, Dario Dumančić, Ivana Hrkać, Ivana Begić, Ivanka Mandurić, Antonija Bašić, Ana Širić, Anđela Vranjković i Josip Begić.

I ove godine ćemo svjedočiti prekrasnim prezentacijama, mašti, idejama i umijeću učenika/ maturanata generacije 2014./2015.

**DISCIPLINA “**Najbolji, najljepši, najbogatiji, najprimamljiviji, najtradicionalniji stol”**
(sva 4 maturantska odjeljenja)

**DISCIPLINA “POTEZANJE KLIPA”**
Predstavnici odjeljenja:
4.a – Petar Bešlić
4.b – David Begić
4.c – Leo Vlašić
4.d – Gabrijel Miličević

**DISCIPLINA “OBARANJE RUKE”**
Predstavnici/ce maturantskih odjeljenja:
4.a – Antonio Bešlić i Ivana Grubišić
4.b – Drago Barišić i Petra Galić
4.c – Ivan Begić i Milana Mikulić
4.d – Stjepan Rezo i Iva Lončar

**DISCIPLINA “POTEZANJE KONOPA”**
Predstavnici/ce odjeljenja:

4.a
M – Ivan Vican, Valentino Kovač, Ante Karačić, Petar Bešlić, Antonio Bešlić, Ante Kovač, Ivan Bagarić
Ž – Marija Zlopaša, Ana Ramljak, Nikolina Petric, Renata Grubišić, Anja Markota, Marija Gavran, Ivona Petrović

4.b
M – Ivan Bešlić, Ivan Šušak, Juraj Grabovac, Angelo Polić, Nikola Penava, Tihomir Širić, Mateo Lončar
Ž – Anamarija Čolić, Marija Lončar, Ivana Mitar, Marina Bašić, Petra Galić, Viktorija Jukić, Rina Petric

4.c
M – Leo Vlašić, Mate Zlomislić, Josip Galić,Tomislav Marić, Stjepan Soldo, Ivan Begić, Ivan Karamatić
Ž – Iva Penava, Manda Penava, Martina Budimir, Irena Rezo, Ivanka Mandurić, Ana Bešlić, Ivana Janjić

4.d
M – Šimun Rezo, Petar Grubišić, Denis Bago, Ivan Martić, Ivan Sabljo, Ivan Landeka, Ratimir Grubišić
Ž – Kristina Čolak, Kristina Soldo, Slavica Tandara, Antonela Begić, Petra Bago, Matea Galić, Andrea Bakula

**DISCIPLINA “TRKA U VRIĆAMA/ARARIMA”**
Predstavnici/ce odjeljenja:
4.a – Dario Oreč i Ivona Petrović
4.b – Frano Filipović i Tea Bakula
4.c – Tomislav Marić i Josipa Galić
4.d – Mateo Rezo i Karla Petric

**DISCIPLINA “ALKA PONAŠKI”**
Predstavnici odjeljenja:
4.a – ađutant i alkar Ante Karačić i Dario Oreč
4.b – ađutant i alkar Mate Grubišić i Zvonimir Lončar
4.c – ađutant i alkar Bruno Ivanković i Ivan Karamatić
4.d – ađutant i alkar Luka Bašić i Jure Crnogorac

OGLASI

Lager traži 100 radnika

Tvrtka LAGER D.O.O. Posušje sa sjedištem u Posušju, Vukovarska 47, zbog povećanog obujma...

Loading