Dinamo s igračem više do prve ovosezonske pobjede protiv Hajduka

Dinamo je uzeo sva tri boda na Poljudu slaveći protiv Hajduka 2:0. Modri su imali igrača više od završnice prvog poluvremena te su to naplatili u drugom dijelu pogocima Kadziora i Ademija.

Ako je i bilo minimalne dvojbe prije ovog dvoboja, onda definitivno sada možemo sa sigurnošću reći da je odlučena HT Prva liga. Dinamo je pobijedio na Poljudu Hajduk u 25. kolu i sada Modri imaju ogromnih 17 bodova prednosti.

Dinamo je već nakon dvije minute utakmice imao sjajnu priliku. Kapetan Dinama Arijan Ademi lijepo se oslobodio u šesnaestercu i pucao, ali Josip Posavec sjajnom paradom odbija loptu u korner. Nije se trebalo čekati niti na Hajdukov odgovor.

U 10. minuti pogriješio je na sredini terena Marin Leovac, u kontru je sam izbio Jairo, ali ga je uspio dostići Sadegh Moharrami i zajedno s Dominikom Livakovićem otkloniti opasnost. Tri minute kasnije ponovno opasno Dinamo živi. Ubacio je odlično Jairo, ali Leon Kreković na drugoj stativi puca daleko iznad gola.

Gledali smo vrlo borbenu i čvrstu utakmicu, a u narednih dvadesetak minuta vidjeli smo ipak samo dalekometne pokušaje. Posavec i Livaković bili su na svom mjestu i s lakoćom su otklanjali opasnost. U 34. minuti vratar Hajduka još jednom lijepom paradom brani pokušaj Mislava Oršića.

U 11. minuti Ardijan Ismajli je dobio prvi žuti karton zbog grubog starta, a malo prije kraja prvog dijela, u 40. minuti branič Hajduka ponovno je nepotrebno startao. Na sredini terena je srušio Oršića i Ivan Bebek mu bez odlaganja daje drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton.

Do kraja prvog dijela rezultat se više nije mijenjao, a s obzirom na to da je ostao s igračem manje, Hajduk je čekalo teško drugo poluvrijeme. Već na startu nastavka Dinamo je došao do vodstva. U 47. minuti pravi nered napravio je Moharrami sjajnim solo prodorom, a nešto kasnije Dinamo je i zabio.

Ubacio je Oršić, a u petercu je najviši u skoku bio Damian Kadzior koji sjajno glavom pogađa mrežu domaćih. Dinamo je nastavio s dobrom kontrolom lopte, koristili su Modri igrača više i Hajduk je rijetko dolazio u ozbiljnije prilike. Njihovi pokušaji da iz kontri i kontranapada dođu do pogotka sada su se morali promijeniti jer su imali rezultatski minus.

U 68. minuti Mijo Caktaš probio se u šesnaesterac i pucao iskosa s desetak metara, ali Livaković je siguran. Nakon tog pokušaja Hajduka igra je bila prekinuta na nekoliko minuta zbog bakljade domaćih navijača, a taj prekid očigledno je manje odgovarao domaćima.

Naime, u 75. minuti Dinamo je došao do povećanja vodstva. Bruno Petković je driblingom prešao čuvara, ubacio u peterac gdje se stvorila velika gužva, a najspretniji je bio Ademi koji iz velike blizine zakucava za 0:2. Pred Hajdukom je sada bila nemoguća misija i bilo je prilično jasno kako samo velika greška Dinama može nešto donijeti domaćima.

Posljednjih desetak minuta vidjeli smo više prekršaja i ozljeda na travnjaku nego nekih ozbiljnijih prilika. Pitanje je jesu li ozljede bile toliko ozbiljne, ali Nenad Bjelica je iz igre izvadio Amera Gojaka i Moharramija koji su s bolnim izrazom lica ležali na travnjaku.

Više se mreže nisu tresle, a Dinamo zasluženo nosi u Zagreb tri boda. Hajduk nije razočarao, Igor Tudor donio je neku živost u momčad iz Splita, ali prijelomni trenutak bilo je isključenje u 40. minuti i nakon toga šanse Hajduku su strmoglavo pale. Dinamo sada ima 17 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Hajduka koji će za četiri dana u goste trećeplasiranoj Rijeci. Dinamo će pak također u nedjelju na Maksimiru dočekati Istru.