Dinamo U19 u četvrtfinalu Lige prvaka nakon neviđene drame penala!

Mlada momčad zagrebačkog Dinama izborila je plasman u četvrtfinale juniorske Lige prvaka nakon što je u dvoboju osmine finala u Munchenu pobijedila Bayern sa 6-5 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio 2-2.

Dinamo će tako drugu sezonu uzastopce igrati u četvrtfinalu Lige prvaka. Lani je nakon jedanaesteraca ispao od Chelseaja, a ove godine će plasman na završni “Final Four” tražiti 17. ili 18. ožujka u Zagrebu protiv Benfice koja je u osmini finala pobijedila Liverpool sa 4-1.

Dinamo je u Munchenu vodio 2-0 golovima Tomislava Krizmanića (2) i Bernarda Karrice (29) i imao još nekoliko sjajnih prilika, no domaćin je uspio izjednačiti i gurnuti susret u ‘lutriju kaznenih udaraca’. Smanjio je Leon Dajaku u 36. minuti, a izjednačio je Joško Gvardiol pogodivši u 88. minuti vlastitu mrežu.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca Bayern je bio bliži pobjedi, Bavarci su imali vodstvo 3-1 i udarac za pobjedu, ali je Dajaku pucao preko gola i tako pružio igračima Dinama novu priliku koju su iskoristili.

Još jednom je bio sjajan Renato Josipović obranivši dva jedanaesterca.

Kod Dinama su bili precizni GodoyJulardžijaKrizmanićGvardiolJanković i HrvojŠutalo je pucao preko gola, dok je Franjićev udarac obranio Schneller. Kod Bayerna zabili su MeierBoothTillmanCuni i Gunther, Josipović je obranio udarce Daniliucu i Rheinu, dok je Dajaku pucao preko gola.

Bila je to osma utakmica mlade momčadi “modrih” u Ligi prvaka. U skupini su ostvarili tri pobjede, dva remija i poraz, a potom u play-offu dobili Dynamo Kijev boljim izvođenjem jedanaesterac.

Bayern pak kao pobjednik skupine nije morao igrati play-off rundu, već je izborio direktan plasman u četvrtfinale.

Dinamo će u četvrtfinalu 17. ili 18. ožujka na svom terenu ugostiti Benficu koja je osmini finala pobijedila Liverpool s 4-1.

Pobjednik će izboriti plasman na završni “Final Four” koji će se od 17. do 20. travnja održati u Nyonu.