Dinamu uvjerljiv poraz u Münchenu, Olympiakosu pobjeda u Londonu

Zagrebački Dinamo uvjerljivo je poražen na gostovanju u Münchenu u drugom kolu skupine F Lige prvaka.

Bayern je očekivano lako pobijedio hrvatskog prvaka s uvjerljivih 5:0. Modri su na Allianz Areni izdržali samo 13 minuta kada je pogodio Douglas Costa, a onda su u razdoblju od 21. do 28. minute primili još tri (dvaput Lewandowski, jednom Götze) za potpuni potop u prvih pola sata.

Robert Lewandowski hat-trick je postigao u 55. minuti, a nakon petog pogotka Bavarci su skinuli nogu s gasa, prenosi Bljesak.info.

U 74. minuti Goetze pogađa vratnicu, a Eduardo u 75. minutu skida loptu s noge Lewandowskog, pa je Dinamo s kultne Allianz Arene ipak otišao bez strašnije rezultatske katastrofe.

Dinamo će iduće dvije utakmice u Ligi prvaka igrati protiv Olympiakosa, koje će vjerojatno odlučiti hoće li hrvatski prvak prezimiti u Europi.

U drugom susretu ove skupine Arsenal i Olympiakos odigrali su nevjerojatnu utakmicu u Londonu. Grci su vodili 1:0 i 2:1, no nakon 3:2 Arsenal se nije uspio vratiti.

Kod drugog gola Olympiakosa teško je pogriješio vratar domaćih David Ospina koji je ubacio loptu u svoja vrata.

Uzbuđenja diljem Europe: Veliki preokret Barcelone, BATE srušio Romu, Arsenal opet izgubio!

Osim okršaja Bayerna i Dinama na Allianz Areni, večeras je odigrano još sedam utakmica 2. kola Lige prvaka. Barcelona je napravila veliki preokret protiv Bayera, BATE je kao senzacija dana srušio Romu, a Englezi su padali i kod kuće i u gostima – Arsenal je izgubio 3:2 od Olympiacosa na Emiratesu, a Chelsea 2:1 u Portu.

‘Apotekari’ su poveli u 22. minuti golom Kyriakosa Papadopoulosa i sve do 80. minute su odolijevali napadima katalonskog kluba. No, tada je Barca u svega dvije minute okrenula rezultat. U 80. minuti je izjednačio Sergi Roberto (80′), a dvije minute kasnije za pobjedu je zabio Luis Suarez. Bila je to šesta uzastopna pobjeda Barce protiv Bayera. Barca je nastupila bez ozlijeđenog Lionela Messija, a Ivan Rakitić je igrao do 72. minute. Tin Jedvaj i Dario Krešić nisu igrali za Bayer.

U drugom susretu iz skupine BATE Borisov je neočekivano pobijedio Romu 3-2. Bila je to prva pobjeda BATE-a protiv nekog od talijanskih klubova u devet susreta. Za Romu je to bio prvi susret protiv nekog od klubova iz Bjelorusije i sasvim sigurno dobro će ga zapamtiti. Strijelci za BATE bili su Igor Stasevič (8′) i Filip Mladenović (12′, 30′), a za Romu su zabili Gervinho (67′) i Vasilis Torosidis (82′).

Na ljestvici vodi Barcelona sa četiri boda, Bayer i BATE imaju po tri boda, a Roma jedan.

U derbiju 2. kola G skupine Porto je pobijedio Chelsea 2-1 produbivši krizu ‘Bluesa’. Porto je u ponedjeljak proslavio 122. rođendan i za poklon svojim navijačima podario pobjedu protiv Josea Mourinha. Portugalski stručnjak je seriju svojih uspjeha započeo upravo na klupi Porto s kojim je 2004. osvojio Ligu prvaka. Domaćin je poveo u 39. minuti golom Andre Andrea, a izjednačio je Willian u drugoj minuti sudačke nadoknade. Porto je u 52. minuti ponovo došao do prednosti, ovoga puta strijelac je bio Maicon i potom je do kraja obranio svoja vrata.

U drugom susretu Dynamo Kijev je na gostovanju pobijedio Maccabi Tel Aviv 2-0 golovima Andrija Jarmolenka (4′) i Juniora Moraesa (50′). Domagoj Vida je za Dynamo zaigrao posljednjih 12 minuta.

Na ljestvici vode Porto i Dynamo sa po četiri boda, Chelsea je treći s tri boda, a na posljednjem mjestu je Maccabi bez bodova.

U skupini H Zenit je pobijedio Gent 2-1 upisavši i drugu pobjedu. Golove za ruski sastav zabili su Artem Dzjuba (35′) i Oleg Šatov (67), a za goste Thomas Matton (56′). Zenit je dobio svih šest susreta na svom travnjaku protiv belgijskih sastava uz razliku pogodaka 14-2.

U drugom dvoboju Valencija je na gostovanju pobijedila Lyon 1-0, a pogodak odluke zabio je Sofiane Feghouli (42′). Bila je to treća međusobna utakmica ova dva kluba i treća pobjeda ‘šišmiša’.

Na ljestvici vodi Zenit sa šest bodova, Valencija ima tri boda, a Gent i Lyon po jedan bod.