Ekipi SS Bagušić-Tropicana drugo mjesto na Makarani!

Marina Tučepi pobjednik je 4. izdanja makarskog turnira “Makarana 2015”, održanog u organizaciji JU GSC Makarska.

U finalnoj utakmici odigranoj u nedjelju navečer, pred oko 600 gledatelja, Marina je pobijedila lanjskog osvajača trofeja, odličnu ekipu iz Posušja.

Kada se doda k tome da su do finala imali ne baš lagan put, njihova pobjeda protiv prošlogodišnjih prvaka Svadbenog salona Bagušić od 5:2 je tim veća.

Krenulo je kao i u svim dosadašnjim utakmicama Svadbenog salona Bagušić-Tropicana – Ivica Peraica 1:0, vodi Marina Tučepi. S obzirom da su se u svim dosadašnjim utakmicama Bagušići vraćali iz 0:2, 1:3, publika je “već prognozirala” 0 : 2 za Marinu, pa povratak Bagušića. Međutim u 8.minuti Josip Serdarušić je pogodio za 1:1, na oduševljenje mnogobrojne publike ( 650-700 gledatelja). Svi su se iznenadili ali ne i iskusni “mačak” na klupi Marine Tučepi Mladen Bajamić – koji slaže ekipu kao fige na parketu i pogađa. U istoj minuti Ivor Šuljić bježi obrani Bagušića i na semaforu je 2:1. Do poluvremena i početkom drugog su mreže mirovale zahvaljujući dvojcu Bačak/Kirevski koji je poput hobotnice hvatao sve što je išlo u okvir.

bagusic 3

Prva “hobotnica” koja je popustila bio je Bačak u 18 minuti. Mario Tači sjajnim driblingom baca sve na koljena i pogađa za 3:1. Pljesak svih prisutnih u dvorani je bio dokaz da makarska publika voli i nagrađuje poteze na parketu, ma tko ih izvodio. E, tada slijedi povratak Bagušiča – polukontru vuče Serdarušić, asistira za 3:2 u režiji “crne mačke” Ivana Petrica u 19.minuti. Ponovo neizvjesnost na parketu. Neizvjesnost, ali kratka – svega 60tak sekundi. Tada na scenu stupa dugonogi Hrvoje Barišić koji u 20. i 22.minuti odvodi utakmicu u mirne vode. Vodstvo od čak 5:2 je bilo previše i za vrlo jaku i uigranu ekipu Bagušiča. Na kraju zaslužena pobjeda “momaka” Marine Tučepi, koji su netom po završetku utakmice i dodjele pehara žurili na svoje 2. od 3 finala u današnjem danu. E pa momci sretno vam bilo, dok je ekipa Bagušića već najavila revanš na sljedećoj Makarani. Dolazak ovako mladih ekipa : Marine Tučepi, Mrvelja-Binvesta, Veselko Mate, pa i nekih stalnih sudionika Glory GYM, CB Smile i drugih svakako je pohvalno i atraktivno za budućnost ovog nadasve dobrog ali i organizacijski vrlo, vrlo zahtjevnog turnira

bagusic 1

Treće mjesto pripalo je ekipi Vila Jukić iz čije ekipe dolazi najbolji strijelac, Ante Ćorluka (14 golova). Lijepa je bila i utakmica za 3.mjesto, revija golova pretvorila se u nadmetanje Ćorluke i Baraća da preteknu Vladu Andrijaševića (CB Monaco) i njegovih 12 golova. Utrkivalo se i s vremenom, do 5 minuta prije kraja je sve bilo otvoreno, ali je Ćorluka onda s 2 efektna gola prisvojio trofej. A Ante Pokrajčić iz ekipa finalista, vjerojatno je na cijelom turniru pobrao najviše pljeska publike, za svoje „bicikle“ i atraktivnu igru s lijepim golovima. SS Bagušić je zaslužio pehar, srebrne medalje i 6 tisuća kuna, dok je trećeplasirani dobio uz pehar 3 tisuće kuna, a Pivo u boci kao 4. plasirani, inkasirali su 1 tisuću kuna.

najbolji igrač: Ante Pokrajčić (SS Bagušić Tropicana),

najbolji vratar: Nikola Kirevski (Marina Tučepi),

najbolji strijelac: Ante Ćorluka (Vila Jukić).