EL: Dinamo remizirao, Osijek i Hajduk izgubili

U petoj minuti sudačke nadoknade, pogotkom Angela Henriqueza, Dinamo se spasio sramote na Maksimiru u posljednjem pretkolu Europske lige. U prvoj utakmici protiv Skenderbeua slovili su Modri za velike favorite, ali to na travnjaku nisu pokazali. Dugo je Skenderbeu imao vodstvo, ali je Henriquez barem donekle spasio obraz hrvatskom doprvaku, završilo je 1:1

Bijeli nisu uspjeli postići pogodak na gostovanju u Liverpoolu, Everton je na svom Goodison Parku slavio 2:0 i mirnije može ići na uzvrat u Split koji se igra za tjedan dana. Hajduk je imao nekoliko dobrih prilika u drugom poluvremenu i prava je šteta što jedna nije završila u mreži.

Nogometaši Osijeka izgubili su u svom Gradskom vrtu prvu utakmicu posljednjeg pretkola Europske lige. Bolja od momčadi Zorana Zekića bila je bečka Austria, iako je Osijek puno bolje ušao u susret. Imali su Osječani vodstvo, promašili su i jedanaesterac, na kraju Bečani dolaze do pobjede 2:1.