Engleska pobijedila Njemačku, veliko slavlje na Wembleyju!

Nogometaši Engleske plasirali su se u četvrtfinale Eura pobjedom od 2:0 nad Njemačkom na Wembleyju pred 40.000 gledatelja. U četvrfinalu će Englezi igrati protiv boljeg iz ogleda Švedske i Ukrajine koje se sastaju u 21 sat u Glasgowu.

Domaćin je poveo u 75. minuti golom Raheema Sterlinga kojem je to bio treći gol na prvenstvu, a pobjedu Engleza potvrdio je Harry Kane golom u 86. minuti.

Najbolju priliku za izjednačenje Njemačka je imala u 81. minuti kada je Thomas Müller pobjegao engleskoj obrani, izašao sam ispred Jordana Pickforda, ali je pucao pokraj gola.

Bila je to prva pobjeda Gordog Albiona protiv Elfa na Wembleyju u posljednjih osam međusobnih susreta, te prva pobjeda u fazi na ispadanje na europskim prvenstvima nakon 1996. kada su dogurali do polufinala.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg ogleda između Švedske i Ukrajine koji se sastaju u 21 sat na Hampden Parku u Glasgowu.