Ukrajina zabila Švedskoj u 121. minuti i prošla u četvrtfinale!

U posljednjem susretu osmine finala Europskog nogometnog prvenstva reprezentacija Ukrajine je u Glasgowu nakon produžetaka pobijedila Švedsku 2:1 golom u 121. minuti.

Ukrajina je povela u 27. minuti golom Oleksandra Zinčenka, a izjednačio je Emil Forsberg u 43. minuti svojim četvrtim golom na ovom prvenstvu. Kada se već činilo kako ćemo gledati izvođenje jedanaesteraca Ukrajina je zabila za 2:1. Zinčenko je sjajno ubacio, a Artem Dovbik glavom zabio za pobjedu u prvoj minuti nadoknade drugog produžetka.

Ukrajina je u svom trećem nastupu na europskim prvenstvima prvi put prošla skupinu, a sada je otišla i korak dalje.

Ukrajina će u četvrtfinalu 3. srpnja u Rimu igrati protiv Engleske koja je golovima Raheema Sterlinga (75) i Harryja Kanea (86) porazila Njemačku 2:0.