Englezi darivali Oranje golovima za finale Lige nacija

NIZOZEMSKA je nakon produžetaka u Portugalu svladala Englesku 3:1 i plasirala se u finale Lige nacija gdje će igrati protiv domaćina završnog turnira.

Prvih pola sata utakmice proteklo je u boljoj igri Nizozemaca, ali onda se u 31. minuti dogodila prva od tri velike pogreške na utakmici. De Ligt, jedan najtraženijih stopera na svijetu, bio je neoprezan u obrani, izgubio je loptu i onda rušio Sterlinga u kaznenom prostoru. Sudac je opravdano pokazao na penal, a Rashford je sigurno pogodio za 1:0.

Englezi su potom do kraja prvog dijela pritiskali grogirane Nizozemce, ali nisu uspjeli doći do drugog pogotka. Oranje je ponovno uspostavilo kontrolu u drugom dijelu.

Prijetili su Depay i Wijnaldum, a na zasluženo izjednačenje morali su čekati do 73. minute, kada je De Ligt najviše skočio nakon kornera, zabio glavom i tako se iskupio za poklon u prvom dijelu utakmice.

Deset minuta kasnije Englezi bi poveli da nema VAR tehnologije na ovom završnom turniru Lige nacija. Lingard koji je ušao u drugom poluvremenu je poentirao nakon krasne asistencije Barkleyja.

Ipak, nakon pregleda snimke, VAR je utvrdio da se nalazio u zaleđu i pogodak je opravdano poništen. Do kraja regularnog dijela vidjeli smo pokušaje Sterlinga, Lingarda i Depaya. Rezultat se nije mijenjao.

Nevjerojatne dvije pogreške odlučile utakmicu

A onda, u produžecima, Englezi su duplo vratili Nizozemcima za onaj poklon De Ligta iz 31. minute. Prvo je John Stones kao zadnji čovjek obrane pokušao okrenuti Depaya, napadač Lyona mu je uzeo loptu, pucao, Pickford dobro obranio, a Promes iz natrčavanja pospremio za 2:1.

Nizozemska će u finalu Lige nacija protiv Portugala igrati u 20:45, dok će Švicarska i Engleska za treće mjesto igrati isti dan od 15 sati.