EUROPSKA LIGA: Lyon u ljepotici pobijedio Romu, Lacazette oduševio golčinom!

U ljepotici osmine finala Europske lige Lyon je pred svojim navijačima pobijedio Romu 4:2 . Bila je to utakmica puna prilika, preokreta i sjajnih akcija, a lavovi su prvi stigli do pogotka u osmoj minuti igre preko Mouctara Diakhabyja, piše Goal.

Roma je izjednačila na krilima Mohameda Salaha koji je pokazao klasu u 20. minuti igre. Vučica je ubrzo i preokrenula, a pogodak za 2:1 je nakon ubačaja De Rossija glavom postigao Federico Fazi .

Lyon se u drugom poluvremenu na teren vratio s jednim ciljem – pobijediti, unatoč primljenim golovima i tako osigurati kakvu-takvu prednost pred uzvrat.

Corentin Tolisso je sjajno zabio u 47. minuti nakon dodavanja Lacazettea. Nakon tog pogotka uslijedilo je nekoliko odličnih prilika na obje strane. Lacazette i Valbuena su prijetili Alissonu, a Roma je pokušala preko Strootmana.

Do prednosti je Lyon stigao u 74. minuti, a strijelac je bio Nabil Fekir . A točku na i je stavio Alexandre Lacazette fantastičnim pogotkom u sudačkoj nadoknadi! Opalio je punom nogom s ruba kaznenog prostora u same rašlje – neobranjivo! Za potez je nagrađen ovacijama navijača.

Edina Džeku je u sudačkoj nadoknadi zamijenio El Shaarawy.

Schalke i Borussia M. su u njemačkom dvoboju odigrali 1:1 . U Gelsenkirchenu su poveli gosti u 15. minuti pogotkom Jonasa Hofmanna, a 1:1 je postavio Guido Burgstaller deset minuta kasnije. Čitavu utakmicu je odigrao Sead Kolašinac .

Olympiakos i Bešiktaš su završili utakmicu rezultatom 1:1 , a u strijelce se za grčku momčad upisao Esteban Cambiasso koji je glavom postigao gol za 1:0 u 36. minuti. Vincent Aboubakar je Bešiktašu u 53. minuti osigurao važan gol za uzvrat. Matej Mitrović je ostao na klupi Bešiktaša.

Celta Vigo je u Španjolskoj s 2:1 pobijedila Krasnodar . Daniel Wass je u 50. minuti pogodio za prednost domaće momčadi, a izjednačio je Viktor Claesson šest minuta kasnije. pobjedu Celti je osigurao Claudio Beauvue u 90. minuti.