
Europsko ekipno prvenstvo u šahu za gluhe u Hrvatskoj: Nastupila i reprezentacija BiH, koju je kao kapetan predvodio Posušanin Dalibor Bakula

U Segetu Donjem, u blizini Trogira, održano je Europsko ekipno prvenstvo u šahu za gluhe, događaj koji po prvi put u povijesti okuplja najbolje europske gluhe šahiste u Hrvatskoj. Prvenstvo, koje je trajalo od 5. do 13. travnja, okupilo je čak 100 sportaša i delegata iz 11 zemalja – Bosne i Hercegovine, Engleske, Njemačke, Mađarske, Latvije, Poljske, Slovenije, Srbije, Švicarske, Ukrajine i Hrvatske.

Svečana ceremonija otvorenja započela je defileom reprezentacija, a hrvatska himna intonirana je uz simultano prevođenje na znakovni jezik. Okupljenima su se obratili brojni uzvanici, a u završnom dijelu programa publiku je oduševio nastup renomiranog KUD Jedinstvo, koje je izvelo odlomak iz opere Ero s onoga svijeta i tako unijelo dašak hrvatske folklorne baštine u svečanost otvorenja.

Šahisti su tako odmjerili snage na šahovskim pločama. Muška hrvatska ekipa šahista osvojila je 10 meč bodova i 19 bodova, što im je bilo dovoljno za zauzimanje fantstičnog trećeg mjesta. Zlato u blitz konkurenciji pripalo je reprezentaciji Srbije, dok je srebrna bila Ukrajina.

Naglasit ćemo kako se na spomenutom prvenstvu natjecala i reprezentacija Bosne i Hercegovine, koju je kao kapetan predvodio Posušanin Dalibor Bakula! Uz Dalibora, nastupili su još i Ersad Čatak, Muhidin Kasumović, Ibrahim Salibašić i Adem Beširević.
Radioposusje.ba