Fantastičan nastup Bojana Bogdanovića u pobjedi Wizardsa, Warriorsi predstavili novo napadačko oružje

Bojan Bogdanović bio je jedan od ključnih igrača Washington Wizardsa u prvoj pobjedi u seriji protiv Boston Celticsa, Babo je u pobjedu ugradio double-double učinak. Golden State Warriorsi nisu imali većih problema s Utah Jazzom u drugoj utakmici polufinala Zapada…

Washington Wizards – Boston Celtics 116:89 (1-2)

Washington Wizardsi napokon su uspjeli u polufinalnoj seriji Istoka zadržati prednost protiv Boston Celticsa. Kao i u prethodne dvije utakmice Wizardsi su bolje otvorili susret, no ovog su puta prednost održavali do kraja i sa 116:89 smanjili vodstvo Celticsa na 2-1.

Bila je to vrlo nervozna i gruba utakmica, kao i prethodne dvije, u ovoj je podijeljeno čak osam tehničkih, tri su igrača izbačena. I dok izbacivanje Roziera i Jenningsa u posljednjoj četvrtini nije bilo toliko dramatično, Wizardsi strepe od eventualne kazne za Kellyja Oubrea Jr.-a, koji je nakon što ga je imenjak Kelly Olynyk prečvrstim zahvatom srušio na parket ustao i grubo srušio Bostonovog igrača. Izbačen je iz igre, a mogao bi dobiti i utakmicu kazne.

“To je očito košarka u doigravanju. Ne volimo mi njih, ne vole ni oni nas”, rekao je Isaiah Thomas nakon susreta u kojem je obrana Wizardsa na njemu napravila odličan posao.

A napokon je odličan posao napravio i Bojan Bogdanović. Upravo je Babo, zajedno s Ottom Porterom Jr.-om i Johnom Wallom vodio Wizardse u seriji 22:0 u prvoj četvrtini, a odigrao je i sjajno u obrani. Domaći su košarkaši četvrtinu završili s visokih 39:17 nakon čega nisu posustali do kraja utakmice.

Bogdanović je u 24 minute provedene na parketu ubilježio double-double učinak s 19 koševa (3/4 za 1, 2/5 za 2, 4/7 za 3) i deset skokova, a dodao je i dvije asistencije. John Wall predvodio je Wizardse s 24 koša i osam asistencija, dok se Porter Jr. zaustavio na 19 poena i osam skokova. Sjajan je bio i Marcin Gortat s 13 koševa i 16 skokova, dok se Bradley Beal zaustavio na samo 11 poena.

Al Horford bio je najbolji kod Celticsa sa 16 koševa, Jae Crowder dodao je 14, a Isaiah Thomas tek 13 poena.
Četvrta utakmica igra se u Washingtonu u noći s nedjelje na ponedjeljak.