EL: Briljantan potez Marcusa Rashforda presudio Celti

Nogometaši Manchester Uniteda s pozitivnim se rezultatom vraćaju kući nakon prve polufinalne utakmice Europske lige. Crveni vragovi slavili su s minimalnih 1:0 u Vigu protiv Celte…

Jose Mourinho došao je nadomak još jednom finalu europskih kupova, Manchester United s 1:0 je svladao Celtu u Vigu i s odličnim se rezultatom vraća u Englesku. Bila je ovo prva pobjeda Uniteda protiv neke španjolske momčadi u nokaut fazi europskih kupova nakon 2008. godine. Tada je United svladao Barcelonu u Ligi prvaka, da bi kasnije i osvojio natjecanje.
Prvi put su Celta i Manchester United odmjerili snage, gosti su, mora se priznati, bili bolja momčad, iako ni Celta nije bila bez šansi. Igrač utakmice svakako je bio domaći vratar Sergio Alvarez, koji je s nekoliko sjajnih obrana zadržao nade domaćinima.

Prvu priliku na susretu imali su domaćini. Radoja je sjajno ubacio, prebacio Unitedovu obranu i dostavio loptu do usamljenog Wassa, koji neometan s peterca puca vrlo loše i glavom šalje loptu pokraj gola. Do kraja poluvremena prijetio je samo United. U 20. minuti Marcus Rashford je s ruba kaznenog prostora lijepo gađao desne rašlje, no sjajni Alvarez odlično brani.

Mogao se proslaviti i Mhitarjan, nakon što ga je u šansu krasnim potezom u gurnuo Pogba, Armenac je izašao sam pred Alvareza, izabrao poslati loptu prema donjem desnom kutu Celtinog gola, no domaći vratar refleksno nogom brani i čuva svoju mrežu netaknutom. Ništa bolje nije prošao ni Lingard, njegov udarac ne brani Alvarez, već vratnica.

U nastavak ponovno bolje ulaze domaćini. Wass je ubacio za Aspasa čiji pokušaj glavom iz teške pozicije završava kraj gola, nekoliko minuta kasnije raspoloženi Sisto s ruba šesnaesterca šalje loptu pod gredu, ali Romero brani njegov pokušaj.
Trenutak odluke dogodio se u 67. minuti. Slobodnjak s 20-ak metara Rashford šalje preko živog zida u Alvarezov kut, nemoćan je bio vratar Celte.

Mogao je Lingard povećati prednost Uniteda nekoliko minuta kasnije, ali iz odlične situacije šalje loptu malo pokraj desne vratnice. Celta nije uspjela probiti Unitedov obrambeni bedem i doći do ozbiljnije šanse, ali povijest kaže kako ne treba još otpisivati momčad iz Viga, dva je puta od pet pokušaja prošla dalje u europskim kupovima nakon što je poražena kod kuće u prvoj utakmici.