Fantastični Šimić srušio Benficu, Bayern u golijadi bolji od Uniteda

ZAVRŠEN je drugi dan prvog kola Lige prvaka. U utorak su na rasporedu bile utakmice skupina E, F, G i H, dok su u srijedu na terenu bili klubovi iz skupina A, B, C i D. U nastavku pogledajte rezultate i pogotke s utakmica.

SKUPINA A

Galatasaray i Kopenhagen u ranijem terminu odigrali su 2:2 iako je danski predstavnik imao dva pogotka prednosti do 86. minute. Najzanimljivi dvoboj bio je onaj između Bayerna i Manchester Uniteda, u kojem je minhenski klub pred svojim navijačima došao do slavlja 4:3, uz dramatičnu završnicu.

Skupina B

Arsenal je deklasirao PSV u Londonu rezultatom 4:0 i odmah skočio na vrh skupine B. U istoj skupini igraju Sevilla i Lens, a njihova utakmica završila je podjelom bodova, 1:1. Hrvatski veznjak Ivan Rakitić bio je kapetan te je ubačajem iz kornera asistirao za gol.

Skupina C

Jude Bellingham u sudačkoj nadoknadi donio je pobjedu Real Madridu 1:0 protiv Union Berlina, debitanta u Ligi prvaka. Za Real je nastupio kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić, dok je u sastavu Uniona bio Josip Juranović. Napoli je uz autogol na kraju susreta došao do pobjede protiv Brage.

Skupina D

RB Salzburg je na gostovanju pobijedio Benficu 2:0, a fantastičnu utakmicu odigrao je Roko Šimić. Hrvatski napadač prvo je poentirao iz kaznenog udarca, da bi u drugom poluvremenu nesebično asistirao za drugi gol, premda je i sam mogao završiti akciju. Real Sociedad i Inter u istoj su skupini podijelili bodove, zaključivši utakmicu s 1:1.