Fenomenalne Barakude u polufinalu Europskog prvenstva

antastične vijesti stigle su iz Budimpešte gdje su na tamošnjem Europskom prvenstvu u vaterpolu, hrvatski vaterpolisti ušli u polufinale. Barakude su vrlo dominantno slavili protiv Grčke i potpuno zasluženo ušle u poluzavršnicu.

Grci su prvi poveli preko Mariosa Kapotsisa, ali bilo je to njihovo jedino vodstvo. Od samog početka, Hrvatska je igrala fantastično. Korištenje igrača više bilo je na impresivnoj razini u prvom dijelu, a već sredinom četvrtine Hrvatska je pogotkom Andra Bušlje vodila s 3:1.

Bez većih problema, prvu četvrtinu Barakude su zaključile s vodstvom 6:3. U drugoj dionici nastavak dominacije. Pogocima Josipa Vrlića i Mare Jokovića, Hrvatska odlazi na 8:3 i već tada je bilo jasno kako Grčka nema šanse.

Uspjeli su Grci smanjiti na tri pogotka zaostatka, ali na veliki odmor odlazi se s 10:6. U trećoj četvrtini Hrvatska nije popustila. Najviše što su Grci mogli je vratiti Hrvatsku na “samo” +3. Ponovno je Hrvatska imala pet pogodaka prednosti, a čak niti isključenje Marka Macana nije poremetilo planove hrvatskih vaterpolista.

Posljednja četvrtina bila je najmanje uzbudljiva što je i logično s obzirom na to da je Hrvatska imala veliku prednost. Ipak, Grci su imali dva napada za smanjenje na dva gola zaostatka, pogodili su i okvir gola, ali sredinom četvrtine Javier Garcia zabija za 14:10 i potvrđuje pobjedu Hrvatske. Konačni rezultat postavio je Ioannis Fountoulis (14:11).

Iako su svi bili sjajni, valja izdvojiti Jokovića koji je postigao četiri pogotka te Garciju i Vrlića koji su dodali po tri gola. Marko Bijač upisao je čak 14 obrana. Kod Grčke tri pogotka postigao je Angelos Vlachopoulos.

Polufinalni susret protiv Španjolske, Hrvatska će odigrati u petak u 19 sati. U slučaju pobjede, slijedi sraz protiv boljeg iz susreta između Crne Gore i Mađarske u nedjelju u 19 sati. Susret za treće mjesto na rasporedu je također u nedjelju, ali u 17.30 sati