HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 22:22: Hrvatska s drugog mjesta u polufinale Eura

HRVATSKA rukometna reprezentacija zaključila je drugi krug Europskog prvenstva neodlučenim ishodom protiv Španjolske u Beču 22:22 i na koncu zbog slabije razlike pogodaka osvojila drugo mjesto, no i prije ove utakmice osigurala je polufinale.

Hrvatska je veći dio susreta bila na rubu poraza, u 40. minuti je gubila čak šest razlike (12:18), no fantastičnom završnicom umalo je stigla do pobjede. Dvije minute prije kraja povela je 22:21, Španjolci su potom izjednačili, a Duvnjak nije uspio realizirati šut za pobjedu.

Hrvatska u polufinalu na Norvešku ili Sloveniju, sve će se znati večeras

Hrvatska i Španjolska su i prije ove utakmice osigurale plasman u polufinale, a u međusobnom ogledu odlučile su o pobjedniku skupine. Na koncu su Španjolci osvojili prvo mjesto zbog bolje razlike pogodaka.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Norveške ili Slovenije, a sve će se znati nakon njihovog ogleda koji je na rasporedu u 18:15.

Norvežani imaju dva boda više i sve osim poraza im donosi prvo mjesto u skupini i ogled protiv Hrvatske. Slovence samo pobjeda vodi na vrh ljestvice, no za njih se najvažnije već dogodilo – Portugal je pobijedio Mađarsku 34:26 i tako izbacio Mađare iz utrke za polufinale, a njih gurnuo u polufinale.