FRANCUSKA U FINALU SP-a Slovenija ide u borbu za broncu, Karabatić i društvo čekaju Hrvatsku ili Norvešku

FRANCUSKA je u finalu Svjetskog rukometnog prvenstva, a tamo domaćin natjecanja čeka Hrvatsku ili Norvešku. Slovenci će u borbu za broncu nakon poraza 31:25.

Francuzi, jedina neporažena momčad na prvenstvu, vodili su od 29. sekunde, a Slovenci su tek jednom uspjeli stići do izjednačenja (1:1).

Karabatić i društvo su izabranike Veselina Vujovića uništili slovenskim oružjem – kontranapadima. Na krilima Portea iz kontranapada stigli su do prednosti u prvom dijelu (15:12), a u drugom se Slovenci više nisu uspjeli vratiti.

Igralo se gol za gol sve do 45. minute kada je utakmicu konačno odlučio Remili s tri gola šutevima s devet metara u pet minuta. Francuska je na njegovim krilima odjurila na 27:21, s tribina se orila Marseljeza, a Slovenci su već mogli početi razmišljati o borbi za svjetsku broncu.

Slovence je uništio francuski vratar, ali ne Omeyer

Upravo je Remili bio najbolji francuski strijelac, zabio je šest golova iz deset udaraca. Porte je dodao pet golova, a po četiri Mahe i Narcisse. Blistao je, posebno u prvom dijelu, francuski vratar Gerard, koji je zasluženo proglašen za igrača utakmice.

Na drugoj strani je Dolenec zabio pet golova, ali svih pet u prvom poluvremenu. Slovencima nije pomogao niti raspoloženi Zagrebov vratar Skok.

Francuzi love šesto svjetsko zlato, Slovenci prvu medalju

Francuska će tako u nedjelju od 17.30 sati imati priliku osvojiti šesti naslov svjetskog prvaka, a suparnik će joj biti bolji iz drugog polufinalnog ogleda u kojemu će se u petak od 20.45 sati sastati Hrvatska i Norveška.

Slovenija će, pak, u subotu od 20.45 sati igrati za brončano odličje protiv poraženog iz susreta Hrvatska – Norveška. U slučaju pobjede, Slovenija bi osvojila svoju prvu medalju na rukometnim SP-ima.