Gojak donio Dinamu novi nastup u Ligi prvaka nakon tri godine

Nogometaši GNK Dinamo Zagreb izbacili su norveški Rosenborg u play-offu kvalifikacija za Ligu prvaka i tako nakon tri godine ponovno izborili nastup u najeletnijem nogometnom natjecanju.
Dinamo je odlično otvorio utakmicu ipotpuno je kontrolirao igru u uvodnih nekoliko minuta.

Ali onda u 12. minuti šok za Zagrepčane. Adegbenro je ubacio s lijeve strane, a Jensenov je udarac s dva metra obranio je Livaković, ali na odbijenu loptu naletio je Akintola i pospremio loptu u mrežu za veliko slavlje norveških navijača.

Ovaj pogodak kao da je paralizirao Dinamovce, koji su mogli biti zadovoljni jer su na poluvremenu gubili samo 1:0. Rosenborg je stvarao brojne prigode, a posebno treba izdvojiti vratnicu koju je pogodio Hedenstad nakon odličnog slobodnog udarca u 44. minuti.

Ipak u drugom poluvremenu momčad Nenada Bjelice je konsolidirala svoje redove, a presudan trenutak bio je ulazak reprezentativca BiH Amera Gojaka umjesto Izeta Hajrovića.

Gojak je donio ključnu prevagu na sredini terena, a njegov fantastičan pogodak za 1:1 dovoljnih za prolaz Dinama.

Dinamov je veznjak došao u sjajnu poziciju na dvadesetak metara i odvažio se na udarac, opalio je ljevicom i ušlo je to kroz ušicu igle u same rašlje!

Zagrebačka momčad je u nastavku stvorila još dosta prigoda, ali zasigurno da neće žaliti za njima jer su nakon pune tri godine zasluženo ušli među elitu.