HRVATSKA REGIONALNA LIGA VETERANA 13. KOLO: POSUŠJE POBJEDILO KUĆI, RAKITNO REMIZIRALO U GOSTIMA

U 13. kolu Hrvatske Regionalne Lige Veterana oba posuška nogometna kluba ostvarili su dobre rezultate.
Veterani HŠK Posušja tijesno su 2:1 pobjedili Nk Imotski na svome Mokrom Docu.
Bila je to borebena utakmica, do samog kraja napeta i neizvjesna, a u njoj posušani zbog utrke za sami vrh tabele nisu smjeli izgubiti bodove.
Dobro potavljena ofanzivna taktika u samom startu donijela je domaćinu nekoliko prigoda za postići gol, no do realizacije se ipak nije dolazilo jer je gostujuća obrana u uspješno spašavala svoju mrežu.
Sredinom prvog poluvremena posuški nogometaši preuzimaju inicijativu i preko Marija Knezovića dolaze u vodstvo od 1:0, a po tom su sve češće u prilikama za povećanje rezultata, što im napokon i uspijeva, te opet preko Marija Knezovića pred sam kraj prvog poluvremena povećavaju na 2:0, i stim rezultatom odlaze na odmor.
U drugo poluvrijeme Imoćani ulaze kud i kamo organiziraniji, te u nekoliko navrata ozbiljno ugrožavaju gol vratara Bešlića, koji bravuroznim obranama sve vrijeme uspijeva sačuvati svoju mrežu netaknutom.
Nakon toga, kao po koncu nižu se prilike za gol sa obje strane, što na kraju rezultira efektnim pogotkom gostiju u samom finišu utakmice.
Do kraja meča nije bilo promjena, i tako su posušani uspjeli uknjižiti nova 3. boda na svoj bodovni saldo.

Drugu utakmicu igrala je još jedna posuška nogometna momčad, i to veterani NK Rakitna protiv veterana NK Mladosti iz Prološca.
Ova je utakmica igrana na stadionu Mladosti u Prološcu, u kojoj je domaćin pokazao manje od igre. Gosti iz Rakitna su tijekom cijele, inače fer i korektne utakmice, bili bolja i organiziranija momčad. Svo vrijeme su dominirali terenom, stvarajući iz dobrih akcija prigode za gol, al´ na kraju je ipak završilo miroljubivo, naj nepopularnijim rezultatom – bez pogodaka!

…Sljedeće kolo Hšk Posušje gostuje kod NK Croatie u Zmijavcima , a Nk Rakitno je domaćin NK Tomislav, koji je inače najveći pretendent za ovogodišnju titulu prvaka ove lige.
Ove dvije utamice biti će presudne liderima na ljestvici, te se kao takve smatraju derbijima prvenstva.