Igrač više i dva penala Posušju nisu bili dovoljni za pobjedu

Nogometaši Posušja i Tuzla Cityja odigrali su neodlučeno 1:1 u susretu 16. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju na stadionu Mokri Dolac u Posušju.

Iako na samom početku susreta nije bilo većih prilika, jasno je kako je ekipa Posušja djelovala opasnije i konkretnije na terenu.

U 35. minuti je Čeliković skrivio jedanaesterac, ali je Brajlović obranio udarac Lučića. Tri minute kasnije dobar pokušaj Begića glavom, ali je Brajlović uspio izbaciti loptu u korner.

Pred kraj prvog poluvremena neoprezni Čeliković iz Tuzle dobio je drugi žuti karton i tako priliku domaćinu da igra s igračem više u drugom dijelu susreta.

Posušje je uspjelo u nastavku doći do gola, ali tek nakon još jednog jedanaesterca. U 63. minuti je lopta pogodila u ruku Efendića, a sudac Gigović pokazuje na bijelu točku. Ovaj put je odgovornost preuzeo Ante Serdarušić i matirao Brajlovića.

Do kraja susreta domaći su uglavnom održavali ostvarenu prednost, Tuzlaci s igračem manje pokušavali su doći barem do izjednačenja i uspjeli su u tome.

82. minuti Džafić je ubacio, a Mišić postigao pogodak za konačnih 1:1.