Iva Landeka predvodila Hrvatsku u novoj pobjedi za Euro

Hrvatska ženska reprezentacija upisala je novu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, svladavši Tursku i na domaćem terenu u Rijeci.

Nakon gostujuće pobjede u Turskoj (4:1) na početku natjecanja u kvalifikacijskoj skupini, Hrvatice su Tursku nadjačale i na Rujevici.

iva landeka 1

Odluka je pala već u prvom poluvremenu, a dobra najava za domaći sastav bila je 21. minuta, kada je pokušaj Joščak odsjeo na okviru gostujućeg gola.

Mreža se napokon zatresla u 29. minuti, a Hrvatsku je u vodstvo dovela Šundov na asistenciju Šalek.

Samo deset minuta poslije tu je prednost udvostručila Joščak, a asistenciju je tom prigodom ubilježila hrvatska kapetanica Landeka.

iva landeka 2

Konačnih 3:0 postavila je Andrlić u samoj završnici dvoboja, u 88. minuti, na dodavanje Baban, za potvrdu hrvatskog slavlja.

Hrvatska ženska reprezentacija, koja drži drugo mjesto na tablici – iza vodeće Njemačke, europskog prvaka – sljedeći kvalifikacijski dvoboj igra 8. travnja, na gostovanju kod trećeplasirane Mađarske.