Još jedna hrvatska pobjeda!

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je pobijedila Egipat rezultatom 21:19. Hrvatska je u prvom poluvremenu razbila Egipat rezultatom 13:7, a onda je u nastavku stala i zakomplicirala si utakmicu. Kauboji će u četvrtfinalu igrati protiv Španjolske.

Još jedna čudna utakmica izabranika Željka Babića. Jako dobro prvo poluvrijeme u kojem je briljirao Zlatko Horvat s pet pogodaka, no onda se u nastavku dogodio neobjašnjivi pad. Kauboji su drugo poluvrijeme izgubili s 12:8, a igra je bila daleko ispod prikazane u prvom dijelu.

Polukontre i kontre bili su naše najjače oružje u prvom poluvremenu, no u nastavku smo stali s tom taktikom, iako se uoči utakmice naglašavalo da se Egipćani jako sporo vraćaju u obranu. Neprisiljene pogreške, bezidejnost i nonšalancija u napadu označili su drugo poluvrijeme i takva igra neće proći protiv moćne Španjolske.

Našu su reprezentaciju do pobjede predvodili Zlatko Horvat sa šest golova, Luka Cindrić s pet golova, Željko Musa i Luka Stepančić zabili su po tri gola, dok je Ivan Pešić sakupio 11 obrana. Vratar Meškova je prvi dio prvenstva proveo na tribinama, a izbornik Babić odlučio mu je pružiti priliku umjesto Filipa Ivića. Pešić je opravdao povjerenje jer je protiv Egipta bio jedan od naših najboljih igrača. Već u prvom poluvremenu je imao sedam obrana, a u nastavku je dodao još četiri.

U redovima afričkog prvaka najefikasniji su bili Ahmed Elahmar s pet i Mohamed Ibrahim Ramadan sa četiri gola.

Bio je to četvrti susret hrvatskih i egipatskih rukometaša na velikim natjecanjima i četvrta pobjeda naših rukometaša.

Sada slijedi četvrtfinale i velika utakmica protiv Španjolske koja se u subotu provukla i slavila protiv Brazila s tijesnih 28:27. Španjolci su u toj utakmici odmarali svojeg najboljeg igrača Riveru, no to u utorak kada je na rasporedu utakmica neće biti slučaj.