Rukomet: Ispala Njemačka i Danska

Najveća senzacija dosadašenjeg dijela Svjetskog rukometnog prvenstva u Francuskoj dogodila se ove nedjelje u Albervilleu. Aktualni olimpijski pobjednik Danska izgubila je u osmini finala od Mađarske rezultatom 27:25.

Kada je Mađarska u posljednjoj utakmici skupine C izgubila od Bjelorusije i pala na četvrto mjesto koje vodi na Dansku činilo se da je za naše susjede prvenstvo završeno. Međutim, Mađari su protiv moćne Danske odigrali utakmicu života i prošli u četvrtfinale gdje ih čeka Norveška.

Zanimljivo, to je dio ždrijeba u kojem se nalazi i Hrvatska, koja bi u slučaju dvije vezane pobjede, protiv Egipta i Španjolske igrala polufinale protiv pobjednika Norveške i Mađarske.

Ispala i Njemačka

Nakon olimpijskih prvaka Danaca, koji su senzacionalno poraženi od Mađarske, u osmini finala turnira oprostili su se još jedni favoriti za zlato – Nijemci! Aktualni viceprvak svijeta Katar je slavio s 22:20.

Njemačka je u 46. minuti imala +4 (17:13), no onda se na vratima Katara razbranio Šarić. Zaključao je svoja vrata i u preostalih 14 minuta dopustio njemačkoj mašineriji da zabije samo tri gola. Susret je završio s 15 obrana uz 43 posto uspješnosti.

Ovakav rezultat znači da će Slovenija Veselina Vujovića, koja je u subotu slavila protiv Rusije, igrati protiv još uvijek aktualnog viceprvaka svijeta Katara. Pobjednik tog dvoboja ići će na pobjednika susreta između domaćina Francuske i Švedske.